Twitter üzerinde defalarca şahit olduğumuz nefret dolu konuşmalara yönelik Twitter elinden geleni yaptığı halde bu tür içerikler bir türlü ortadan kaldırılamadı. Twitter ise bu sefer bu cevapları gizlemeye yönelik yeni araçlar geliştirdiğini açıkladı. İşte detaylar…

Twitter, nefret içeriğini platformundan uzaklaştırmak adına uzun bir zamandır fazladan mesai yapıyor. Twitter CEO’su Jack Dorsey konu hakkında bu hizmetle yaşamış olduğu sorunları kabul etmiş ve geçtiğimiz yıl Mayıs ayında hesapların davranışlarını çok daha yakından inceleyen bir aracı ortaya çıkarmış ve belirtmişti.

Twitter bunlarla yetinmeyip, dört ay kadar bir süre sonra insanlık dışı ve nefret söylemine yönelik yeni duyurusunu yaptı. Ancak Twitter‘ın bu adımları ne yazık ki, bu tür içerikleri tamamen ortadan kaldırmaya yetmedi. Bu bakımdan sosyal platform devi olan Twitter, tweet’lerinizi gelen cevapları bir nevi gizlemenize olanak sağlayan yeni bir araç geliştirdiğini duyurdu. Bu yeni araç, ters mühendislik uzmanı olan Jane Macnhun Wong‘un “Paylaş” düğmesinde farkına vardığı “Tweet’i Gizle” ile ortaya çıktı.

Birkaç ay sonra gelecek!

Twitter’ın Ürün Müdürü olan Michelle Yasmeen Hag ise bu gelişmeyi doğrulayan açıklamalarda bulundu. Hag, yeni gizleme aracının arkasında yer alan bu düşüncenin kullanıcıları bir nevi korumak adına geldiğini belirtti. İlk tweet’in sahibi kimse o cevapları gizleyebilecek ve gizli tweet’i menü seçenekleri ile görebilecekler.

Bu yeni aracın ise ilerleyen aylarda gelmesi bekleniyor. Şuan henüz dahi test aşamasında olan özellik, Yaz aylarına yakın gelebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz