Günümüzde artık çoğu kullanıcı Twitter hesabını diğer sosyal medya hesaplarıyla beraber kullanmaya başladı. Bu işlemin oldukça avantajlı yanları bulunmaktadır. Bunlardan birisi arkadaşlarınızı rahat bir şekilde bulmanız ya da aynı şekilde onların sizi rahat bir şekilde bulması. Örneğin Twitter ve Facebook hesabınızı birbirinize bağladığınız zaman Twitter uygulamasında arkadaşlarınızı bulup onları Twitter üzerinden de takip edebilirsiniz. Peki Twitter da Facebook arkadaşlarınızı nasıl bulacaksınız? Bugün sizlere bu konu hakkında açıklamalarda bulunacağız.

Facebook arkadaşlarınızı bulmak için ilk olarak arkadaşlarınızı isimlerine göre arayıp bulmayı deneyebilirsiniz. Ancak bu durumun kötü bir yanı vardır ki oda çok zor ve zaman alıcı bir şey olmasıdır. Facebook arkadaş sayınız fazla ise o arkadaşlarınızı tek tek aramak zorunda kalmak size oldukça vakit kaybettirebilir.Ne yazık ki bu durum sadece bu zaman zorluğuyla kalmamaktadır. Pek çok Twitter kullanıcı burada orijinal adlarını kullanmamaktadır. Bu yüzden de adıyla arattığınız her kişiyi bulamayabilirsiniz.

Bu yöntemler dışında Facebook arkadaşlarınıza ulaşabileceğiniz daha kolay ve zaman tasarruflu bir yöntem daha mevcuttur. Bu yöntem için ilk olarak yapmanız gereken şey Yahoo mail hesabınıza giriş yapmaktadır. Eğer kayıtlı bir Yahoo hesabınız yoksa hemen üye olmanız gerekmektedir. Yahoo hesabınıza giriş yaptıktan hemen sonra sol üst köşeden kişiler kısmına girmeniz gerekmektedir. Buraya girdikten sonra karşınıza çıkan seçeneklerden “kişileri içe aktar” a tıklayın. Bu işlem ile beraber yine karşınıza çıkan sayfa pek çok sosyal medya platformu mevcuttur. Bunların içinden Facebook uygulamasını seçin.

Bu işlemi yaptıktan kısa bir süre sonra Facebook arkadaşlarınız Yahoo hesabınıza yüklenecektir. Bu işlemi de yaptıktan sonra Twitter hesabınıza girerek “Twitter İçe Aktarıcı” kısmına basın Bu işlem sayesinde arkadaşlarınızı bulabileceğiniz farklı bir sayfaya geçmiş olacaksınız. Bu sayfaya geçtikten sonra kişileri aramak için Yahoo düğmesine basın. Bu işlem için onay vermeniz gerekmektedir. Bunun için de Yahoo düğmesine bastıktan sonra “Kabul Ediyorum” seçeneğine basmalısınız. Bu işlem sayesinde Yahoo ya aktardığınız Facebook arkadaşlarınızı, Twitterdan kolay bir şekilde bulabileceksiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz