Twitter’da Yeniden Retweet Rekoru Kırıldı!

Japonya konumlu en büyük internet moda mağazası olan Zozotown’ın kurucusu Maezawa rekor kıracak tweeti 5 Ocak günü atmıştı. Mazawa, yapmış olduğu o paylaşımı ile bir çekiliş düzenlemiş ve tweetiniretweet eden 100 kişi arasında 100 milyon paylaştıracağını ifade etmişti. Katılma şartları ise beni takip et ve bu tweeti RT et olarak belirtilmiş.

Japonya merkezli milyarder ayrıca geçtiğimiz yıl ElonMusk’ınSpaceX roketiyle Ay çevresinde bir seyahat edecek kişi olmasıyla defalarca gündeme gelmiş ve birçok kişi tarafından hayranla bakılmıştı. Ay çevresinde yapılacak seyahat ile bir nevi reklamının olduğunu ve çok fazla fayda gördüğünü söyleyen milyarder bir açıklama yaparak “Daha önceleri ‘modacoMaezawa’ olarak tanınıyordum. Şimdi ise ‘Ay’a gidecek Maezawa’ olarak tanınıyorum dedi.

5,84 Milyon kişi paylaşımı konuşuyor!

Maezawa’nın ayrıca Japonya’da zenginler listesinde ilk 13’e girdiği ifade ediliyor. Forbes dergisine göre ise, 3.8 milyar dolarlık bir servetinin olduğu söyleniyor. Maezawa daha önce Twitter’da en fazla RT alarak rekor kıran paylaşım Carter Wilkerson adlı bir kullanıcıydı. Wilkerson 2017 yılında, ABD’de fastfood şirketlerinden Wendy’s bir tweet atarak “Wendy’s bir yıllık ücretsiz nugget kazanmak kaç retweet?” diye sormuş. Wendy’sin sosyal medya hesaplarında yönetici olan kişiler bu soruyu tabii ki es geçmeyip, tam 18 milyon olarak cevap vermiş. Carter’ın bu çağrısına tüm dünya dahil olmuş ve 3 milyondan fazla RT alarak rekor kırmıştı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz