Twitter’da Android kullanıcıları ifşa edildi!

2014’ten beri Twitter‘ı sarsan bir hata, özel olması amaçlanan bazı Android kullanıcılarının tweet’lerini ifşa etti. Twitter , sorunu 14 Ocak’ta görünüşte düzelttikten sonra bugün Yardım Merkezinde açıkladı. Hata, iOS veya masaüstünde Twitter kullananları etkilemedi.

Twitter’a göre, Android için Twitter uygulamasını kullanan kişiler e-posta adreslerini güncelleme de dahil olmak üzere hesaplarındaki ayarları değiştirmeye çalıştıklarında sorun oluştu. Bu değişiklikleri yaptıktan sonra, Twitter hesapta etkinleştirilmişse “Tweet’lerinizi Koruyun” ayarını devre dışı bırakır. Sorun, 3 Kasım 2014 ile 14 Ocak 2019 tarihleri ​​arasında hesaplarında değişiklik yapan Android kullanıcılarını etkiledi.

Twitter, hatadan etkilenen kullanıcılara ulaştığını söyledi, ancak şirket, tweet’lerini özel tutmak isteyen kullanıcıları “Tweet’lerinizi koruyun” etkin olduğundan emin olmak için ayarlarını çift kontrol etmenizi önerir.

Twitter, şirketin link kısaltma servisi t.co. üzerinden toplanan izleme verilerini sağlama talebinde bulunmadığı için İrlanda Veri Koruma Komisyonu ile karşı karşıya geldi.

Geçtiğimiz yıl, güvenlik araştırmacıları da İngiltere’de kısa mesajlaşma yoluyla yetkisiz tweet gönderme yolunu keşfetti. Şirketin bu güvenlik kusurları için benzer bir incelemeyle karşı karşıya kalacağı belirsizdir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz