Dev sosyal medya platformu Twitter, son zamanlarda fazlasıyla yeni özellikleri kullanıcılarıyla buluşturmuştu. Hemen hemen tüm sosyal medya platformlarında olan hikâyeler özelliğini Fleets ile getirmiş, sesli direkt mesaj özelliğini de test etmeye devam ediyordu. Şimdi ise yepyeni bir özellik ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor!

Twemoji 13.0 Emoji Changelog

Japonya’nın resmi hesabında yapılan paylaşımda, Twitter Fleets özelliği için yeni eklenen emoji özelliği duyuruldu. ”Twemojis” ismi ile kullanıcılara sunulacak olan bu özellik, Twitter Kıdemli Ürün Yöneticisi Sam Haveson tarafından İngilizce olarak da paylaşıldı. Çıkartma ve emoji özelliği ile Sam’in ifadelerine göre insanların duygularının daha rahat ifade edileceği öngörülüyor. Şimdilik sadece Japonya’da kullanılan bu özellik, Fleets paylaşırken ekranda çıkan yüz ikonuna basınca kullanılabiliyor.

Twitter, "Twemoji" Özelliğini Test Ediyor - Bingöl Haber

Twitter’ın bu yeni özelliğinin ne zaman tüm dünyada aktif olacağı bilinmiyor ancak öngörülere göre yavaş yavaş yayılmaya başlanacak gibi. Bu özelliğin ise kullanıcılar üzerinde nasıl bir etki bıraktığını söylemek için çok erken olduğunu ifade etmek isteriz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz