Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hemen hemen herkes çok iyi seviyede bu teknolojiyi kullanmaya başladı. Bu sayede sosyal medyada olan artış ise göz ardı edilemeyecek durumda. Ve sosyal medya platformlarında birbirlerine karşı yapılan yorumlar ise gözler önünde. Sosyal medya platformu olan Twitter’da, yapay zeka ile çalışacak Safety Mode özelliği ile kullanıcıların saldırgan tavırlardan kaçınmasını sağlayacağını açıkladı.

Twitter, trolleri yapay zeka ile engelleyecek - ShiftDelete.Net

Geçtiğimiz günlerde Erzurum oyunu il ilgili yaşana can sıkıcı oyunlardan dolayı, sosyal medya kullanıcıları ikiye bölünmüş durumda. Ve oyun yapımcısı için bir çok kullanıcı saldırgan tavırlar sergilemeye devam ediyor. İşte twitter’da bu gibi durumların önüne geçmek için, yapay zeka destekli yeni özelliğini devreye sokacak. Bu sayede troll olarak adlandırılan kullanıcıları engelleyecek.

Twitter plans Facebook-like communities, Safe Mode for auto-blocking  abusive accounts | Pocketnow

Bazı analistlere göre bu durum düzenli ve hatasız çalıştığında mükemmel bir performans sergileyeceğini ancak aksi olduğunda ise kullanıcıları mağdur edeceği yönünde iddialarda bulunuyor. Safety Mode yaklaşık 1 yıldır kullanıcılara kendini sunmak için hazır durumda. Geliştirilen özellik ile taciz ve spam içerik oluşturan kullanıcılar, otomatik tespit edilecek. Bunlar 7 gün boyunca kısıtlı erişime sahip olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz