Twitter, iOS yüklü cihazlar için karanlık modunu geliştirdi ve iOS kullanıcılarına sundu. Kısa bir süre sonra Android cihazlara geleceğine dair bilgi de yer almaktadır. Karanlık mod özelliği iOS platformu için yayınlandı ve yayınlanmasının ardından 1 ay geçti. Şimdi de Android cihazlar Twitter’ın Alpha versiyonunda karanlık mod özelliğini kullanabiliyor. Twitter tarafından kısa bir süre önce Lights Out adında olan karanlık mod özelliğini tanıtmıştı.

Başlıkta da belirttiğimiz gibi Twitter’ın Gerçek karanlık modu Android cihazlara geldi. Gerçek dememizin sebebi, arka planı tamamen siyah yapmasından kaynaklıdır. Twitter tarafından daha önce yayınlanan karanlık modunun arka planı koyu mavi rengine geçiş yapıyordu. Fakat Twitter tarafından bu duruma müdahale edildi. iOS kullanıcıları tarafından Twitter’ın stabil versiyonunda Lights Out özelliği kullanılabilir duruma gelmişti.

Bu durum daha sonra değişti ve Android yüklü cihazlar için yayınlanması ertelenme sürecine girmişti. Twitter yetkilileri tarafından bu duruma daha iyi deneyim elde etme çabası olarak açıklama geldi. Özelliğin şu anda stabil versiyonlara gelmediğini de belirtelim. OLED ekranlarda bulunan pil kullanımı da önemli ölçüde düşürüyor ve şirket tarafından karanlık modun iki platform için de aynı sürede yayınlanması beklense de sistem bu şekilde gerçekleşmedi.

Kısacası gelen güncelleme, Twitter’ın stabil versiyonu için şu an yayınlanmadı. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Light Out özelliği, Twitter’ın Alpha versiyonunda kullanılmaktadır. Karanlık mod özelliğinin stabil versiyonunun ne zaman yayınlanacağı konusunda da bir bilgi yer almamaktadır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz