Sosyal medyadaki büyük platformlar arasında hikayeler özelliğini kullanmayan son büyük kale olan Twitter, bu trende daha fazla dayanamayarak Fleets’i Türkiye’de kullanıma sundu. Şu anda Twitter kullanıcıları, uygulama üzerinden Fleets’i kullanmaya başlayabilir.
İlk olarak Snapchat’le başlayan ve sonra Instagram’a gelen Hikayeler özelliği, sosyal medyanın son büyük kalesini de fethetmiş görünüyor. Twitter’ın ilk olarak geçtiğimiz gün ortaya çıkan hikaye özelliği Fleets, şu anda Türkiye’deki kullanıcılar için de sunulmaya başladı.

Twitter's disappearing tweets, called Fleets, are now available for  everyone - The Verge

Türkçe’ye “Filolar” ismiyle çevrilebilen Fleets; Instagram ve Snapchat’te gördüğümüz hikayelere benzer bir mantıkta ilerliyor. Tam olarak tweet atmak istemediğiniz, ancak yine de paylaşılsa güzel olur diyeceğiniz görsel ve fikirlerinizi paylaşabileceğiniz Fleets’te paylaşımı yaptıktan 24 saat sonra gönderiniz kendiliğinden kayboluyor.

Twitter Fleets’te nasıl paylaşımlar yapılacak?
Twitter’ın Fleets özelliğini kullanmak, Instagram Hikayeler’deki kullanıma fazlasıyla benziyor. Normal bir tweette olduğu gibi fotoğraf, video vb. medyalar paylaşabileceğiniz Fleets’te ayrıca mikroblog şeklinde metinler de paylaşabiliyorsunuz. Twitter’da gezerken gördüğünüz tweet’leri de Fleetlemenize olanak tanıyan yeni özellik, Twitter kullanıcıları tarafından benimsenebilecek mi ilerleyen günlerde göreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz