Twitter tarafından Mart ayında bir açıklama geldi ve bu açıklamada, arka planın tamamen siyahlaştırılıp OLED ekran kullanıcılara sunulacaktı. Aynı zamanda arka planı siyahlaştırıp pil ömrünü arttıran ‘Lights Out’ modu kullanıcılarla buluşacaktı. Bu özellik iOS cihazlar için yayınlanmış olsa da Android işletim sistemine sahip cihazlar için şu an yayınlanmamış durumda.

Özelliğin gecikmesinin ardından şirketin Tasarım ve Araştırma Başkan Yardımcısı, özelliğin gecikmesinin sebebi deneyimi arttırma çabalarından kaynaklı olduğunu belirtti. Cihazımızda yer alan bazı uygulamalar beyaz arka plana sahip ve bu tarz uygulamalar arka planın kararmasına izin vermiyor. Twitter’ın da arka planı beyaz ve ‘karanlık mod’ sayesinde arka planı siyah bir şekilde kullanabiliyoruz.

Twitter tarafından Mart ayında ‘Işıklar Kapalı’ adında mod duyuruldu. Bu mod giz yorucu bir mod değil ve uygulamanın arkasını koyu mavi renk yerine siyah yapıyor. Yazıların arka planının beyaz olmasının da önüne geçiyor. Uzun süredir Twitter kullanıcıları tarafından bu özelliğin yayınlanması bekleniliyor ancak Android için bir türlü bu güncelleme yayınlanmadı.

Aynı zamanda pil kullanımını daha da arttıracak olan bu özellik, kullanıcıların fazlasıyla dikkatini çekti. iOS kullanıcıları için bu özellik sunulsa da Android kullanıcıları beklemeyi sürdürüyor. Ancak şirket yetkililerinden birinin yaptığı açıklamada özelliğin gecikmesinin sebebi deneyimi arttırmak adınadır. “Android kullanıcı tarafından fazlasıyla istenen bu özelliği yayınlamak için sabırsızlanıyoruz, sabrınız için teşekkür ederiz” açıklamasını yaptı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz