Amerikan şirketi Uber, New York’ta Uber Copter helikopter taksi servisini başlattı. CNN’ye göre, müşterilerini Manhattan bölgesinden Kennedy Uluslararası Havaalanı’na teslim ediyor.

Hava limanına seyahat süresi yaklaşık 8 dakika sürer ve uçuşun ücreti 200 ABD Doları’dır (~ 1.145,57 Türk Lirası). Uber Copter helikopterleri beş kişiyi ağırlayabilir ve yolcular el bagajı için bir torbaya kadar alabilirler.

Mobil uygulamada, havaalanına bir gezi seçerken helikopterin “çağrı” fonksiyonu otomatik olarak sunulacak. Bu hizmeti yalnızca Uber Platinum ve Diamond Loyalty Card Sahipleri kullanabilir.

Uçuşlar, pilotlarını sağlayacak olan New Jersey şirketi HeliFlite’nin ortak helikopterleri üzerinde gerçekleştiriliyor. Müşteriler beş gün boyunca bir gezi rezervasyonu yapma olanağına sahiptir. Havaalanına vardıklarında, şehre geri dönmek için servisi de kullanabilirler.

Hizmetin 2023 yılında Dallas, Los Angeles ve Melbourne’da gerçekleşmesi bekleniyor. Daha önce, Uber şirketin helikopterleri otonom elektrikli uçan makinelerle aşamalı olarak değiştirmeyi planladığını belirtti . Bundan önce, seyahat toplayıcı Avustralya’da “tüplü taksi” başlattı .

Kaynak: CNN

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz