Uber‘den Yeni Faturalama Sistemi

Pek çok tartışmaya yol açan Uber şehir içi ulaşımda teknolojisi ile dikkatleri çekerken Türkiye’de yeni faturalandırma sistemi ile gündeme geldi. Dünya genelinde hizmet vermekte olan Uber, teknolojinin sunduğu yeniliklerden yararlanırken ülke ekonomisine de destek verdiği aşikar olup, yolcularına güvenilir bir ulaşım hizmeti sunmaktadır. Uber her geçen gün kendisini yenilemek istemekte olup, bunu yaptığı adımlar ile gösterirken şimdilerde de UberXL ortakları ile birlikte e-faturalandırma sistemi ile geçiş sağlayacaklarını açıkladı.

Yolcular Artık Faturalarını Görebilecek!

Yapılan yeniliklere dahil olan e-faturalandırma sistemi ile teknolojik gelişme aslında Uber’de de geçerli olacak olup, UberXL seyahatlerine dahil olan yolcular taşımacılık şirketi tarafından düzenlenmekte olan futayı görebilecekler. Aynı zaman da iş ortakları da sağlanan hizmet bedeline ait olan faturalanmayı da kolaylıkla alabilmektedir.

UberXL güvencesi ile yolculuk yapan kişiler e-faturalandırma sisteminden yararlanmak ve faturalarını almak için http://riders.uber.com adresine giriş yaparak alabilecekler. Bu hesaba giriş yapan yolcular vergi profillerini ve gerekli olan istenilen bilgileri elde ederek kayıt oluşturabilir. Bu şekilde de aldıkları hizmet neticesinde ise e-posta üzerinden faturalarını alabilecekler. Bu şekilde e-posta üzerinden aldıkları e-faturalarını alabildikleri gibi resmi şekilde yararlanabilirler.

Uber’in yeni sistemi diğer taksi hizmeti veren kişiler ve müşteriler tarafından nasıl kabullenileceği ve gelen tepkiler merak konusu olurken özellikle ticari işletmeler de bu durum oldukça işe yarayacağı gözlemlenmektedir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz