Tüm dünyanın kullanmış olduğu ve kaza riski en az olduğu savunulan uçak ile yolculuk günümüzde çok fazla tercih edilmekte. Ülkemizde birçok şehir ile dünyadan bir çok yere yolculuk yapmak çok kısa sürede gerçekleşiyor. Ancak uçakla seyahat etmeden önce bilmemiz gereken bazı konuların başında ise koltuk seçimi yer alıyor. İşte detaylar…

Ne istediğinizi bilmelisiniz!

Uçakların çoğu farklı boyutlarda ancak çok fazla koltuk sayısı bulunmaktadır. Bu bakımdan ilk olarak kendinizi tanımalısınız. Sessizliğe mi önem veriyorsunuz yoksa uçaktan en ilk inmek mi? Bunun için devam edelim.

Eşyalar için en boş dolaplar arka sırada yer alıyor!

Uçak yolculuklarında valiz sıkıntınız varsa eğer, biniş sırasında yanınıza alacağınızı biliyoruz. Bu bakımdan önce davranıp koltuk üstünde bir çok yer alan kişiler bulunmakta. Ancak genellikle arka koltuk alırsanız birçok koltuk üstü boş olacağından avantajlı olacaksınız. En son sizin ineceğimizi unutmayınız.

Uçakta en rahat koltuk nerede?

Uçak yolculuklarından memnun olmayı hedefliyorsanız eğer koltuklarınızı geriye doğru yaslayabilir ve ayar yapabilirsiniz. Uçaklarda acil çıkış kapı önlerinde yer alan koltuklar ise bu özelliğe sahip değil.

Mutfağa yakın koltuktan uzak durun!

Uçak personellerinin toplanmış olduğu bu alanlar çok fazla gürültülüdür. Bu bakımdan mutfağa yakın koltuk alırsanız yemek kokuları da size daha fazla gelecektir.

Uçakta en güvenli koltuk neresi?

Bu tamamen yanlış bir bilgidir. Uçak kaza yaptığında ön den veya arkadan ilk darbeyi veya en çok darbeyi nereden alacağı tahmin edilemeyeceğinden tamamen şansınıza kalmıştır. Belkide oturacağınız koltuk en güvenli koltuktur.

Acil çıkış kapısına yakın koltuklarda sorumluluk şart

Eğer sizlerde acil çıkış kapısına yakın oturursanız ve siz o koltuklardaysanız; sizlere uçmadan önce zaten sorumluluklarınızı belirtecekler ve bunu yapabilecekseniz oturmalısınız. Genelde sürekli uçaklar düşmüyor. Ancak sizin şansınıza kapıyı açma durumu meydana gelebilir.

Uçak iner inmez sizde uçaktan inmek mi istiyorsunuz?

Eğer böyle bir düşünceniz varsa en ön koltukları tercih etmelisiniz. Çoğu havayolu şirketi ön koltukta oturan yolcularını en erken indirir. En arkada oturan yolcular ise biraz daha geç bir şekilde piste ayak basacaklardır.

Uçakta sessiz yolculuk yapabilirsiniz.

Motor sesinden uzak olabilirsiniz. Bunun için uçağın ön kısmına koltuk alırsanız sesi daha az duyar ve rahat bir uyku çekebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz