İnsanlar hayatlarındaki temel ihtiyaçlarını tamamladıktan sonra artık daha lüks sıfatını taşıyan kavramlara, ihtiyaçlara yöneliyor. Kişiliklerini yansıtabilecekleri şekilde giyinip yine aynı tarzlarda yaşamlarını sürdürüyor. Özellikle yirmi birinci yüzyıldan bahsedecek olursak artık marjinalleşmek geçmişe göre negatif anlam taşımıyor diyebiliriz. Çünkü herkesle aynı olmamak, benzer detayları taşımamak herkesi farklılaştırırken farklı bir özgüven de katmakta. Çevremize baktığımızda görebileceğimiz gibi yaşayanlar kişiselleştirebilecekleri, kendilerine özgü özelliklere sahip olmanın peşinde. Elbette bu durumu en çok para karşılığı satın alınan ürünlerde görüyoruz. Zira arz talep diyagramından çıkarak satışa sunulan ve devamında müşterisini bulan ürünlerin üreticileri müşterilerinin ilgi duydukları ihtiyacı, ürünü, hizmeti piyasaya sunarken diğer dinamiklerine de hakim olmak zorundalar. Aksi taktirde verim elde etmelerini kenara koyalım zarar etmeleri bile muhtemel. Ancak ne kadar düzenlenebilir, değiştirilebilir, dışarıdan müdahele edilebilir yapılar oluşuturulup paylaşılırsa o denli getirinin de büyütüldüğü söylenebilir. İkon tasarımlarından, profil fotoğraflarına, kapak fotoğraflarına denk görsel zenginlik örneğin sosyal medya hesaplarımızda bile karşımıza çıkmakta.

Geçmişe nazaran artık kullandığımız ürünlerin temel işlevleri bizi tatmin etmiyor. Mesela bir telefon iletişim kurmak, karşıdaki ile çağrı görüşmesi yapmanın yanı sıra internete bağlanabilmesi, çeşitli yazılımları desteklemesi gerekiyor. Neredeyse şart duruma gelen bu cihazların diğer türlü piyasada barınabilmelerinin imkanı yok. En nihayetinde müşteri adını verdiğimiz kullanıcıların satın aldıkları cihazlara baktığımızda bunu görmemiz mümkün. Eski model telefonlar neredeyse piyasada kalmazken yenileri arasında özelleştirilmeye açık, hareket alanı geniş platformlar her daim revaçtalar. Bahsettiğimiz gibi insanlar kendilerine özel bir yapı oluşturduklarında çok daha iyi hissetmekteler. Söz edilen konuda tatmin oranının yüksekliğini Android mobil işletim sistemlerinde görebiliyoruz. Açık yazılım olması ve birden fazla imalatçının kullanımına açıklığı kendisinin onlarca versiyonunun ortaya çıkmasını sağlıyor. Aynı zamanda uygulama adını verdiğimiz 3. parti programların eklenebilmesi ve çalıştırılması yazılımı öne çıkaran diğer unsurlardan.

Android’deki En İyi Ücretsiz İkon Uygulamaları

İkon ismini verdiğimiz küçük boyutlu fotoğrafları, görselleri arayanlar için online platformlarda çokça seçenek olsa da iş gören kalitelileri ücretli şekilde satılmakta. Android telefona sahip kişiler Google Play Store’dan seçeneklere ulaşabilirken çoğu zaman ücretin yüksekliğinden şikayet etmekteler. Daha sonra da maalesef ki kalitesiz olmasına rağmen ücretsiz modelleri indiriyorlar. Bu konudan muzdarip kişilere sevindirici haber biz verelim. Kısa süreliğine de olsa ücretsiz şekilde cihazlarınıza yükleyebileceğiniz Android ikon uygulamaları yazımıza dahil ettik. Aşağıdaki sıralamadan detaylarını okuyarak beğendiğinizi ücretsiz şekilde yükleme şansına sahipsiniz.

miui-8-icon-pack

MIUI 8 – Icon Pack

Uygulamalarınızın ikon düzenekleri üzerinde çeşitli ayarlamalar yapmanızı sağlayan uygulama sadece çizimleri ile dikkat çekiyor.

[appbox googleplay com.tung91.miuics6]

memies-icon-pack

Memies – Icon Pack

Özgün çizimlerin kullanıldığı Memies geçmişten günümüze popüler ikonları bir araya getiriyor.

[appbox googleplay com.leomaz.memiesiconpack]

chromation-ui-icon-pack

Chromatin UI

Oval hatların ön planda olduğu yazılımdaki farklı havayı kısa süre içerisinde anlayacaksınız.

[appbox googleplay com.Fraom.ChromatinUI]

flix-icon-pack

Flix

Uygulama içerisinde ihtiyacınızı görecek tüm ikonlar yer alıyor ve şıklık konusunda da tatmin ediyor.

[appbox googleplay com.leomaz.flix]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz