Dünya genelinde bulunan korona virüsü ne yazık ki ülkemizde de yer almaktadır. Ülkemizde alınan önlemler her geçen daha da artıyor. Birçok kişi tarafından yardım gelirken bazı kişilerde maske, kolonya, makarna, dezenfektan gibi ürünleri fırsata çevirdi ve fahiş fiyatlarla satışa sunuldu. Yeni alınan karara göre de korona virüsüne karşı ücretsiz maske dağıtımı gerçekleşecek.

e-Devlet üzerinden yapacağınız başvuru sayesinde ücretsiz maske alabileceksiniz. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter’da yapmış olduğu paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının koordinasyonunda herkesin evine haftada 5 maskenin teslim edileceği açıklanmıştı. Ancak bu maske dağıtımı 20-65 yaş arasında gerçekleşecek. PTT kargo üzerinden de ücretsiz bir şekilde dağıtımı gerçekleşecek.

En son alınan önlemlerden biri de market, pazar gibi toplu halde olan alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi. Bu durum sonrasında ücretsiz maske dağıtımı gerçekleşecek. Daha önceden PTT sayfasından yapılan başvuru değiştirildi ve e-Devlet kapısı üzerinden başvurular artık alınıyor. Ücretsiz maske başvurusunu gerçekleştirmek için ‘https://basvuru.turkiye.gov.tr’ linkine giderek, başvuruda bulunabilirsiniz.

20-65 yaş arasının alabileceği maskeden vatandaşlar 1 paket maskeyi yani 5 adet maskeyi her hafta alabilecek. Adres bilgilerinizin doğru girildiğine emin olun ve daha sonra adresinize PTT kargo tarafından ücretsiz olarak maskeleriniz teslim edilecektir. Bu konu üzerinden soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz