2020 yılında YouTube’a atılan ve aylar içinde 15 milyon aboneye ulaşan yetenekli Minecraft oyuncusu Dream’in Speedrun savunması reddedildi. Dream, dünya listesine girmeyi başardığı Speedrun’ının sahte olduğu iddiasıyla başa çıkmaya çalışıyordu.

dream

Bilgisayar oyunları çıkış yaptığından beri bazı oyuncular bu oyunları olabilecek en kısa sürede bitirmeye çalışıyorlar. “Speedrun” denilen bu olay, günümüzde popülerliğini artırmış durumda. Speedrun popülerliğinin artmasının arkasındaki isimse bir Minecraft oyuncusu: Dream.
YouTube’da ve oyunda “Dream” ismini kullanan oyuncu, son 1 yıl için YouTube dünyasında ender rastlanan bir başarı yakaladı. YouTube’a 2020 yılında başlayan ve birkaç ayda 15 milyon abone kazanan Dream, son zamanlarda internet dünyasının en tartışılan isimlerinden de biri oldu.

Dream’in Speedrun Savunması Da Reddedildi
Dream, geçtiğimiz haftalarda Minecraft 1.16.1 sürümünde yaptığı Speedrun’la dünya rekortmenlerinin arasına girmeyi başarmıştı. Bunun ardından Dream’in başarısı, Minecraft’ın tüm istatistikleri ve olasılıkları ele alınarak yalanlanmıştı. Dream, kendi başarısını Photoexcitation isimli bir uzman tutarak ve kendi olasılıklarını paylaşarak savunmuştu.

İşte Photoexcitation isimli o uzmanın paylaştığı istatistikler ve olasılıklar hakkında bugün yeni bir gelişme yaşandı. Minecraft Speedrunning ekibi, Dream’in milyonda bir şansının açıklandığı raporda kullanılan hesaplamaların doğruluğunda açıklar bulunduğunu belirtti.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz