Taşınabilir depolama alanı olan usb bellek de virüs var mı bunu nasıl anlayabiliriz bundan bahsedeceğim.

USB BELLEKTE VİRÜS OLDUĞUNU NASIL ANLAYABİLİRİZ?

Usb belleğin harf yolunu bilgisayardan öğrenmeniz mümkün. Flash belleğin harf yolu genel olarak H: yada G: oluyor tabi bu farklılık da gösterebilir. Harf yolunu öğrendikten sonra flash belleğinizi bilgisayarım üzerinden açmamanız iyi olur. Çünkü virüsler genelde bu şekilde açıldığı zaman çalışıyor. Bu yüzden harf yolunu web tarayıcı adresinize yazarak flash belleğinizi açabilirsiniz. Bu metotla açtığınız zaman virüsün bilgisayara bulaşması biraz uğraştıracaktır.

Yada yardımcı programlar sayesinde flash bellek virüsünü kontrol edebilirsiniz. USB Disk Security programı bu konuda çok iyidir. Bu program sayesinde usb’de virüs var mı yok mu kontrol edebilirsiniz, anında kodları ve virüsleri silebilirsiniz. Bu programa alternatif olarak kullanabileceğiniz diğer program ise Bitdefender usb immunizer programıdır. Çalışma mantığı aynıdır.

Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz lisanslı programlar ile bilgisayarınızı halka açık olan alanlarda korumanız mümkün. İnternet kafeler genel olarak deep freze programını kullanırlar.

Yukarıda anlattığım konu da flash bellekte virüs var mı, var ise nasıl engelleyebiliriz bunlarla ilgili bilgilendirmeye çalıştım. Umarım faydalı olmuştur, eğer sormak istediğiniz sorularınız var ise yada bildirmek istediğiniz görüşleriniz var sa yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz