Xiaomi markasının alt markası olan Redmi, yeni modelleri ile kendini belli etti. Redmi markası tarafından tanıtılan Redmi 9’un iki yeni modeli ortaya çıktı. Redmi 9A ve Redmi 9C modelleri özellikleri ve fiyatı ile piyasada yerini aldı. Facebook hesabında yapılan paylaşım sayesinde cihazın özellikleri, kullanıcılara neler sunacağı ortaya çıktı.

Redmi 9A, 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ile beraber karşımıza çıkıyor. 6.53 inç Büyüklüğünde ekrana sahip olan cihazın kamera detaylarına geçelim. Redmi 9A modelin arka kısmında 13 Megapiksel, ön kısmında ise 5 Megapiksel kamera yerini alıyor. Redmi 9A, 5000 mAh bataryadan gücünü alıyor. Son olarak Redmi 9A modelinin fiyatı 85 dolar olarak ortaya çıktı.

Redmi 9C modeli ise sekiz çekirdekli Helio G35’den gücünü alıyor. Redmi 9A modeli gibi 2GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahiptir. Ön kısmında 5 Megapiksel kamera ve arka kısmında 13 Megapiksel ana kamera, 5 Megapiksel geniş açılı lens ve 2 Megapiksel derinlik sensör merceği, LED flaş içeren kare formunda üçlü kamera modülü yerini alıyor. Redmi 9C modelinin fiyatı ise 100 dolar olarak ortaya çıktı. İki cihazın da gayet uygun bir şekilde piyasaya sunulması dikkatleri üzerine topladı. Sizin Redmi 9A ve Redmi 9C modelleri hakkında düşünceleriniz nelerdir? Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz