Akıllı telefon pazarı, getiri bakımından uluslararası seviyelere ulaşmış pazarlar arasında bizlere en fazla alternatifi sunanların başında geliyor. Böylece insanlar bütçelerine ve ilgi alanlarına uygun çokça seçeneğe sahip olurken uzmanlıklarına derinlik katabiliyor. Örneğin bugün için baktığımızda performans beklentinizin çok yüksek olacağı bir cihazın kamerasına veya görsel tasarımına önem vermeyebilirsiniz. Zira sizin için değerli parametre; ne kadar fazla uygulama çalıştırabileceği ve hızıdır. Keza verdiğimiz örnek üzerinden gideceksek fotoğraflarla ve videolarla ilgilenen kişiler de kamera megapiksellerine, lenslerin kalitesine yoğunlaşmıştır. Bazı firmalar özellikle bu tarz spesifik noktalarda derinlikli çalışmalar gerçekleştirerek opsiyonlarımızı genişletiyor. Neticede kullanıcı analizi yapılarak bizlere sunulan ürünlerden, yetkililerin beklentisi maksimum ekonomiyi kazanmaktır. Aksi taktirde varlıklarını sürdürmeleri dahi mümkün değil. Dolayısıyla rekabetin üst düzey olduğu sektör içerisinde belirli noktalara parmak basılarak imalat gerçekleştirmek, markaların işine geliyor. Yine önceki modellerini edinenleri mağdur etmemek ve kitle kaybetmemek için de güncelleme çalışmaları yapılıyor. Güncel teknolojilere ayak uydurmak ve yeni uygulamaların yüklenebilmesini sağlamak adına birçok yapı, işletim sistemi güncellemesi uyarısı alıyoruz. Lakin bazen akıllı telefonlarınız yeni veya özel yazılımları, uygulamaları yükleyememekte. Çeşitli nedenlerle yaşanan bu durumu halledebilmek adına telefona uyumsuz biçimde hazırlanmış uygulamalar nasıl Google Play Store’dan indirilir başlıklı yazımızda yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.

Sosyal medyanın sadece kişisel gündemimizi değil ülke gündemini de etkilemeye başladığı, bulunduğumuz dönemde insanların aralarındaki teknolojiyle, bilişimle alakalı alışverişleri de es geçemeyiz. Mesela popüler olan bir giysi, gösteri, konu gibi artık uygulamalar da popülerleşiyor. Bir anda Twitter’da veya Instagram’da konuşulmaya, kullanılmaya başlanan uygulamaların etrafı kasıp kavurduğunu görüyoruz. Çoğu zaman saman alevi gibi bir anda yanıp sönseler de uzun soluklu kullanıma devam edilenleri de yok değil. Alt metni kuvvetli biçimde gelen yani bir ihtiyacı karşılamak veya sorunu gidermek amacı ile üretilenler ise asla vazgeçemeyeceklerimiz. Akıllı telefonlar, geliştirildikleri politika gereği hareket alanları geniş olmakta fakat her istediğimizi de yapacağız anlamına gelmiyor. Buralarda da üçüncü parti programlar şeklinde lanse edilen, bizim uygulama olarak bildiğimiz ürünler devreye giriyor. Eğlenmek, iş görmek, iletişim görmek ve benzeri sayabileceğimiz daha bir dolu sebep, bizleri uygulamaları yüklemeye itiyor. Eğer Android tabanlı cihaz sahibiyseniz uygulama marketiniz Google Play Store, yüzlerce yazılımı barındırıyor. Aramayı yapıp istediğinizi buldunuz ama bir sorun var. Uygulamanın altında “cihazınızla uyumlu değil” ifadesini görüyorsanız muhtemelen indirmekten vazgeçiyorsunuzdur. Aşağıdaki önerilerimizi okursanız, uyumsuz uygulamaları da telefonunuza indirebileceksiniz.

Google Play Store’daki Uyumsuz Uygulamalar Telefona Nasıl İndirilir?

Android mobil işletim sistemi, üretilme aşamasında açık yazılım özelliği ile donatıldığından her türlü isteğe cevap veriyor. Bahsettiğimiz uyumsuz uygulamalar hususunda da Google Play Store üzerindeki ürünleri telefona indirebileceğiz.

uyumsuz-uygulamalar-apk

APK adını verdiğimiz uygulamaların kurulum dosyalarını manuel indirerek uyumsuz uygulamalar yüklenebiliyor. Peki aradığımız APK’yi neden bulacağız? apkleecher.com adresine giderek arama çubuğundan yazılıın adını yazın. Ardından sistem değil de direkt siz yüklemeyi yapacaksınız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz