Hollanda’dan siber güvenlik uzmanı ve etik hacker Victor Gevers, şifreyi Donald Trump’ın Twitter hesabından tahmin edebildiğini söyledi.

Uzmana göre, şifreyi bulmak için sadece beş girişimde bulundu. İki faktörlü kimlik doğrulama, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı için devre dışı bırakıldı, ancak Victor, ABD Bilgisayar Acil Durum Farkındalık Ekibine (US-CERT) güvenlik açığıyla ilgili bir mesaj içeren bir e-posta gönderdikten sonra ortaya çıktı.

Trump, Twitter'ı kapatabilir mi?

Hacker , TechCrunch’a 20 Ekim’de Trump’ın Twitter hesabına giriş yapabildiğini, özel mesajlarına erişebildiğini, tweet attığını ve profil açıklamasını değiştirdiğini söyledi. TechCrunch, uzmanın sözlerinin kanıtı olarak ekran görüntüleri sağladığını yazıyor. Ancak Twitter sözcüsü Ian Plunkett, şirketin hesabın ele geçirildiğine dair “hiçbir kanıtı” olmadığını söyledi. Sosyal ağın, “ABD seçimleriyle ilgili üst düzey yetkililerin” profilleri için ek güvenlik önlemleri kullandığı iddia ediliyor.

Gevers, Twitter sayfasında Trump’ın şifresinin “çok zayıf” olduğunu söyledi. Mesajında ​​CIA, Beyaz Saray, Trump yönetimi ve Twitter güvenliğinin hesaplarını etiketledi. Victor daha önce Trump’ın hesabını “kırmıştı” – 2016’da ona erişim sağladı. Ardından bilgisayar korsanı ve meslektaşları, başkanın şifresini 2012 LinkedIn sızıntısından aldı. O zamanki şifre, Trump’ın The Apprentice’daki sloganı olan “reddedildiniz” idi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz