Venmo kullananlar finansal işlemlerinde ona güveniyor ancak hesaplarının donması onlar için büyük engel teşkil ediyor. Peki Venmo hesabınızın donmuş olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı?

• Hesabınız dondurulmuşsa, e-posta yoluyla sizi bu konuda ve olası nedeni hakkında bilgilendiren bir bildirim alacaksınız.
• E-postayı almazsanız veya gelen kutunuzda gözden kaçırırsanız, diğer bariz işaret, bir sonraki ödeme yapmaya çalıştığınızda alacağınız mesaj olacaktır.
• Venmo hesabınızın donmuş olup olmadığını anlayabilmenizin üçüncü yolu, size hiçbir ödemenin yapılmayacağıdır. Size işlem yapmaya çalışan kişiye ödemenin tamamlanamadığı bildirilecektir.

Peki neden Venmo hesabınız donduruldu? Bunu şu şekilde sıralayabiliriz;
• Hatalı bir banka işlemi.
• Ters ibraz talepleri.
• Kişisel hesabınızı mal veya hizmet satmak için kullanmak.
Venmo banka işlemlerinizi izleyip inceleyebildiğinden, hesabınıza benzer miktarlarda sık sık ödeme yapılması gibi olağandışı davranışlar şüphe uyandırabilir ve sorun çözülene kadar hesabınızın dondurulmasına neden olabilir.

Ne Yapabiliriz?
Eğer hesabınız donduysa, doğrudan Venmo ile iletişime geçmek en iyi çözüm olacaktır. Geçici bir donma durumunda, genellikle bir kullanıcı Venmo’ya borçlu olduğunda, hesap eski haline getirilecek ve para geri ödenir ödenmez çalışacaktır. Hesap dondurmayla başa çıkmanın en iyi yolu, gözden kaçırdığınız veya unuttuğunuz bir şey yüzünden olmasına izin vermemektir. Bu nedenle, hem Venmo hem de banka hesaplarınızdaki mevcut bakiyenizin farkında olduğunuzdan emin olun.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz