Endüstriyelleşen tüm ilgi alanları zamanla ürünleri ilk çıktıkları anda insanların aklına gelemeyecek şekillere sokabiliyor. Herhalde açıklamasını yaptığımız durumun en önemli örneği akıllı telefonlardır. Gerçi akıllıdan ziyade telefon şeklinde hayatımıza girip 2000’lerin başına dek de aslında sadece çağrı gerçekleştirmek ve SMS atmak gibi temel düzeyde işlevleri vardı. Şimdilerde elimize aldığımız son model cihazla geçmişin tuşlularını karşılaştırınca görünüşleri, estetik duruşları dahi farkı ortaya koyuyor. Elbette sadece görünüşünün nasıl durduğu değil donanımlarına, performans kalitesine, grafik özelliklerine de bakmak gerekiyor. Zira daha üç beş yıl öncesine kadar bilgisayarlarda bulamayacağınız kalitede oyunları, uygulamaları akıllı telefonlara indirip oynamak mümkün. İmkanlar öyle bir hal aldı ki artık kişilerin şahsi spesifik isteklerine dahi cevap verilebiliyor. Özellikle üçüncü parti programlar sayesinde yazılımcılar piyasayı analiz ederek insanların beklentilerini ölçüp bu yönde geliştirme sağlıyorlar. Yine root atma adını verdiğimiz yöntemle kullanıcılar akıllı cihazlarında tam yetkiye sahip olabiliyor. Son dönemlerde ilgi gören Vestel Venus v3 için de bahsettiğimiz imkanlar mevcut. Bizler de V3 sahiplerinin tam kontrole sahip olacakları nasıl root atılır sorusuna yanıt verdik.

Mobil cihazlar pazarında aslında kar marjını arttırmak bir yana varlık göstermek dahi oldukça zor. Zira iOS ve Android odaklı ürünlere baktığımız zaman dev şirketler rekabet ediyor. Burada pastadan pay elde etmek, kemik bir kullanıcı kitlesine ulaşmak gerçekten emek ve zaman istiyor. Saydığımız tüm engellere rağmen Vestel imzalı Venus V3 piyasaya çıkıp 3 yıldır marketlerde yerini alabilmeyi başardı. Özellikle yerli üretim markası olması vatandaşlarımızı ve bizleri ayrıca sevindirirken kendini daima geliştirmesi, sürekli iyileşmeyi benimsemesi herkesin taktirini topladı. Söylediğimiz ve bahsedilen diğer özelliklere, performans kalitesine rağmen ülkemiz şartlarında kayda değer uygun etiket fiyatıyla da gönüllerde taht kurdu. Kullanıcıları artık kendilerine verilen sınırlı yetki alanını aşıp geniş yapıda bir hareket alanı kazanmak istiyor. Bu noktada da yapmaları gereken şey root yetkisi almak. Root atma veya root yapma biçiminde ifade ettiğimiz işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatıyoruz.

Vestel Venus V3 Root Atma

Öncelikle root yapma işlemi için indirmemiz gereken bir dosya bulunmaktadır. KingRoot adını verdiğimiz dosyayı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Cihazınızın USB Hata Ayıklama Modu’nu aktif hale getirmemiz gerekiyor. Bunun için Ayarlar’a, Geliştirici Seçenekleri’ne ve USB Hata Ayıklama Modu’na ulaşmamız lazım. Eğer Geliştirici Seçenekleri bulunmuyorsa Ayarlar – Telefon Hakkında – Yapım Numarası ifadesine birkaç kez basarak modu çalıştırabilirsiniz.

vestel-venus-v3-root-atma-hata-ayiklama-modu

Basit işlem bütününden oluşan Vestel Venus V3 root için indirdiğiniz KingRoot yazılımını çalıştırın. USB kablosuyla bilgisayara bağlantıyı sağlayarak karşınıza gelen ekranda Root olacaktır. Bu butona tıklayarak işlemi başlatın ve tamamlanmasını bekleyin. Finish ifadesine de tıklayıp cihazın reset atmasına izin verin. Böylece Venus V3 root atma tamamlanmıştır. Dilerseniz uygulama marketiniz Google Play Store’a girirek Root Checker yazılımıyla rootu kontrol edebilirsiniz.

vestel-venus-v3

Kaynak : Mobil131 YORUM

  1. Adem bey merhaba bende Vestel Venüs V3 5575 android 6.0.1surume sahip cihaz var bir türlü root yapamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim kingo root denedim yapamadım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz