Covid-19 salgınından kaynaklı olarak dünya genelince birçok şirket ve markalar, fabrikalar kapandı. Ülkemizde de yer alan Corona virüsü salgını nedeniyle yavaş yavaş mağazaların, fabrikaların kapanması gerçekleşiyor. Vestel’de bu duruma katıldı ve üretime ara vermeye karar verildi. Avrupa’dan gelen siparişler ertelendi ve üretime bir hafta ara verildi.

2020 yılının ana gündem maddesi haline gelen Corona virüsü, dört bir taraftan hayatı durdurdu. Neredeyse bütün sektöre büyük bir darbe indiren virüs, hayatı durdurdu diyebiliriz. Üretime ara veren firmalar arasında yerini alan Vestel, televizyon üzerinden 30 Mart- 5Nisan tarihleri arasında 1 hafta süre ile üretimde araya girildiğini açıkladı.

Vestel tarafından dün akşam KAP yazılı yapılan açıklamada; “Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını ve en büyük pazarımız olan Avrupa’nın salgının yeni merkezi haline gelmesi ve buna bağlı olarak yurt dışı müşterilerimizden gelen sipariş erteleme talepleri nedeniyle, üretiminin büyük bir bölümünü ihraç eden Şirketimiz, 30 Mart–5 Nisan tarihleri arasında bir hafta süre ile üretime ara verecektir. Üretim dışında kalan faaliyetlerimiz ise alınan çeşitli sağlık ve güvenlik tedbirleri çerçevesinde devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz