Viber, dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma ve iletişim uygulamalarından biri. Son aylarda yaptığı yeniliklerle bu özelliğini masaüstü bilgisayara da taşımaya çalışıyor. Bugün açıklanan yeni özellikler sonrasında rekabetin gittikçe güçlendiği anlık mesajlaşma ve iletişim dünyasındaki yerini korumaya ve geliştirmeye çalışacak gibi görünüyor.

Snapchat” adını taşıyan yeni özellik gönderilmek üzere çekilen fotoğrafın gönderilmeden hemen önce kullanıcı tarafından üzerine çizim yapılabilmesine imkân tanıyor. Örneğin fotoğrafta bir kişi varsa bıyık çizebilir ya da bir metin yazabilirsiniz.

viber snapchatAyrıca gelen güncelleme sonrasında Viber Android uygulaması 16 yeni dil desteği sunacak. Hâlihazırda Türkçe kullanılabilen uygulama aralarında Çekçe, Yunanca, Macarca ve Slovakça gibi dillerin de olduğu yeni dillerde kullanılabilecek.

 

Viber Uygulaması da Artık Mesajın Göründüğünü Bildirecek

Tüm bu yeni özelliklerin yanı sıra irili ufaklı iyileştirmeler de barındıracak güncelleme sonrasında mesajın ya da gönderilen karşı tarafta görülme zamanına dair iyileştirmeler söz konusu. Artık karşı taraf iletinizi gördüğünden bundan haberdar olabileceksiniz. Ayrıca yeni yüz ifadeleri de eklendi.

Viber Android ve iPhone uygulaması hâlihazırda birçok önemli özelliği barındırıyor. Ancak gelecek “Snapchat” özelliğinin sıkça kullanılacağını düşünüyorum.

Bugün itibaren güncelleme alan Android Viber uygulaması tüm yenilikleri içeriyor. iPhone Viber uygulaması içinse birkaç hafta beklemek gerekiyor.

[appbox googleplay com.viber.voip]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz