Sizin bilgisayarınızda da eğer yan veya ters çekilmiş bir videonuz varsa sırf bu yüzden o videoyu kullanamaz ya da izlerken bir şey anlamıyor olabilirsiniz. Programsız şekilde videoların yönünü değiştirmeniz için yazımızı okumaya devam edin.

HANDBRAKE

Evet, kullanabileceğiniz tek uygulama handbrake’tir. Bu uygulama bizim gözümüzde, bilgisayar için olmazsa olmazlardan biridir. Uygulama ile işinizi halletmek çok daha kolay olacaktır.
İlk olarak bilgisayarınıza bu uygulamayı indirin. Web tarayıcınızda uygulamayı yazdığınızda indirmek için birçok site olacaktır. Bunlardan bir tanesinden indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirip açtıktan sonra video sayınıza göre karşınıza çıkan sekmeden seçiminizi yapın. Şimdi gelelim videoyu döndürme aşamasına. En kolay kısım, sizi zorlamayacaktır. Videonuzu uygulama içerisine yükledikten sonra Output Settings kısmında bulunan seçeneklerden; Picture, Filters, Video, Audio, Subtitles, Chapters kısımlarından Filters kısmını seçin. Sonrasında ise Alt kısımda çıkan Rotate seçeneğinden döndürme işlemini yapabilirsiniz.Videonuzu, 90, 180, 270 derecelerden istediğinizi seçip istediğiniz gibi döndürebilirsiniz.

Şimdi gelelim son rötuşlara. Döndürme işlemini bitirdikten sonra video kalitesinin bozulmaması için sağ tarafta bulunan ‘’presets’’ bölümünden video çözünürlüğünü seçin. Eğer video çözünürlüğünü bilmiyorsanız videonun üzerine sağ tıklayıp özellikler bölümünden öğrenebilirsiniz. Videonuzun kalitesine göre Kalitesine göre; Fast, HQ, Super HQ gibi seçeneklerden istediğinizi seçebilirsiniz.

Son bir adım kaldı, merak etmeyin. Eğer videonuzun sesinde bir problem yaşıyorsanız son olarak da Output Settings kısmında bulunan seçeneklerden; Picture, Filters, Video, Audio, Subtitles, Chapters kısımlarından Audio kısmını seçin ve 160 olan ayarı 192 yapın.
Artık videonuzu kaydedebilirsiniz. Destination kısmından Browse yazan kısma tıklayın. Açılan yerde kaydetmek istediğiniz yeri ve ismi belirleyin. Sonra kaydedip programa sönün ve programda start encode diyerek videonuzu kaydedin. İşte bu kadar!

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz