Ünlü fenomenleri internet dünyasına kazandıran Vine uygulaması, kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan bir mobil uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de de pek çok farklı kesimden kişiye hitap eden uygulamayı kullanarak 7 saniyelik kısa videolar çekip bunları sosyal medya üzerinde ve uygulamanın kendi platformu üzerinde paylaşabiliyorsunuz.

Kısa sürede büyük bir başarı elde ederek tüm markaların dikkatini çekmeyi başaran Vine’ın watchOS sürümü ise uzun süredir kullanıcılar tarafından bekleniyordu. Bugün gelen haberlere göre ise resmi watchOS sürümü çıkmış oldu. Artık uygulamayı akıllı saatlerinize yükleyerek küçük videoları izleyebileceksiniz.

Ayrıca akıllı saatlere özel birkaç farklı ana ekran görünümü de yer alıyor. Görünümler içerisinde videolarınızın kaç kişi tarafından, kaç defa görüntülendiğini takip edebiliyorsunuz.

vine-apple-watch

Vine watchOS uygulaması son olarak geçtiğimiz Haziran ayında düzenlenen Apple etkinliğinde karşımıza çıkmıştı. Apple Eylül ayında watchOS 2 ile birlikte Vine videolarının oynatılabileceğini bizlere duyurmuştu.

Vine, iOS Sürümü de Güncelleme Aldı

Bu açıklamaların üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen böyle hızlı bir girişim yapılması ise kullanıcıları fazlasıyla mutlu etti.

Şimdilik Apple Watch için hala ufak bir uygulama sıkıntısı yaşanıyor olsa bile bu tür uygulamaların hızlı bir şekilde bir bir çıkıyor olması gelecekte watchOS’un iyice popüler bir hale gelebileceğini gösteriyor.

watchOS ile güzel bir iş çıkartan Vine, videolarınızı artık akıllı saatiniz üzerinden izleyebilmenizi de sağlıyor. Ayrıca bugün iOS uygulamasını da güncelleyen Vine, artık sevdiğiniz videoları ekranı sadece sola kaydırarak izleyebilmenizi de sağlıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz