Vodafone Kırmızı Işık Grand Prix

Vodafone Kırmızı Işık, Vodafone’un kadınlara yönelik şiddeti durdurmak amacıyla geliştirdiği bir uygulama. Bu uygulama Türkiye’ye Grand Prix’i getirmeyi ve harika bir başarı elde etmeyi başardı.

Vodafone Kırmızı Işık uygulaması Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde Medya kategorisinde ‘Grand Prix’inin sahibi oldu.

Vodafone Kırmızı Işık uygulamasının asıl geliştirilme amacı, Türkiye’de kadınların şiddetten korunmasına destek olmak. Bunun için proje Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Vodafone Vakfı’nın çalışmalarıyla gerçekleştirilmiş.

vodafone-kirmizi-isik
Vodafone Kırmızı Işık Grand Prix

Uygulamanın belli başlı ve basit özellikleri var. Seçilen acil numaraları ve yakınları tek tuşla aramak mümkün. Yine yakınlara tek tuşla açık ya da gizli bir şekilde mesaj gönderilebilir. En yakın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ulaşılabilir. Uygulamada ayrıca şiddete maruz kalındığı takdirde neler yapılması gerektiğine dair bilgiler de yer almakta.

Vodafone “Between Us” başlığı altında bir de video hazırlamış:

Vodafone, medya dalında elde ettiği bu başarının yanı sıra bir altın, gümüş ve iki bronz olmak üzere toplam 5 ödül aldı.

Vodafone Kırmızı Işık uygulamasını indirin:

[appbox googleplay com.bos4apps.kirmiziisik]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz