Volkswagen CEO’su Herbert Diess, verdiği röportajda Apple’ın araba sektörünü değiştirmeyeceğini ve bu projeden korkmadığını ifade etti.

volkswagen apple ile ilgili görsel sonucu

Amerika merkezli dev şirket Apple’ın araba sektörüne de gireceği son dönemlerde çok fazla konuşulmaya başlandı. Aslında bir süredir, Apple’ın bu planı unutulmuş sadece bir söylentide kalmıştı ancak şu an tekrar gündemde. Şimdiye kadar elde edilen bilgilere göre, Apple’ın piyasaya süreceği otomobil, tamamen elektrikli yapıda ve otonom sürüş sistemlerine sahip olacak. Tasarımı hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığımız bu otomobilin 2024 ila 2026 yılları arasında piyasaya sürülmesi ve tüketiciye sunulması öngörülüyor. Bu durum ise sektörde epey ün yapmış şirketi Volkswagen için ise bu işlerin kolay olmadığını ifade ediyor.

volkswagen apple araba ile ilgili görsel sonucu

Volkswagen CEO’su Herbert Diess, bu açıklamayı satışların fazla ve seri olmasından dolayı yapıyor. Volkswagen, ocak ayında paylaştığı verilere göre 2020 yılında 231 bin 600 adet elektrik motorlu otomobil sattı. Bu satış rakamı, Tesla’nın yanında büyük önem arz ediyor çünkü şirket, 2019 ila 2020 yılları arasında elektrik motorlu otomobil satışını, yüzde 214 oranında artırdı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz