Alman merkezli otomobil markası olan Volkswagen’in ülkemiz sınırları içerisinde yeni fabrikasının nereye açılacağı çok uzun zamandır merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkıyordu. Manisa’da bir açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, isim vermedi ancak markanın Manisa’da fabrika açacağını duyurdu.

Ülkemizi çok yakından ilgilendiren bir durum olan yeni fabrika için Pakdemirli, kısa süre önce Manisa‘da bir açıklama yaparak tüm meraklı soruları bitirmiş oldu. Şuan için tek merak ise isim konusu oluyor. İsim vermeden yapılan açıklamada Alman markanın Manisa’da yatırımı seçtiğini dile getirdi.

İsim yok açıklama var!

Pakdemirli, açıklamalarında Manisa’nın tarım konusunda ve sanayi şehri olduğunu dile getirdi. 515 bin hektarlık alan içerisinde tarım çalışmalarının yapıldığını bizlere açıkladı. Buna ek olarak sadece tarım olarak düşünmememizi ve sanayi şehri olduğunu da duyurdu.

Bakan Pakdemirli, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile yapmış olduğu konuşmayı şöyle anlattı: Sayın Sanayi Bakanımız Mustafa Varank bey beni birkaç ay önce aradı ve dedi ki ‘Manisa’da bir araba fabrikasının yatırım durumu var. Ne dersin, seni de ilgilendiren bir kısmı var. Çünkü araziler bakanlığınızı ilgilendiren kesimler var ve bakanlığınız çok önemli kilit bir noktada. Bu konuda ne yapabiliriz?’ dedi. Ne gerekiyorsa hepsini yap, tüm yetki sende bütün imzaları atabilirsin bakanlığın yerine çünkü Manisa bizim için çok önemli dedim.

Volkswagen’in yatırımı hakkında

Alman medyasında bulunan Volkswagen’in yeni fabrikası 1.3 milyar euro yani ülkemize göre 8.3 milyar TL değerinde bir yatırım olarak karşımıza gelecek. Ayrıca 5 bin kişiye istihdam edeceği düşünülüyor.

Son gelen iddialara baktığımızda ise otomobil firması sosyal alan, konut ve eğitim binaları gibi bazı istekleri de var. Haberler geldikçe sizlere duyuracağız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz