Volkswagen yeni açılması beklenen fabrikası için birbirinden çok iddia ortaya çıkmaya başladı. Almanya konumlu araç şirketinin Türkiye’de yeni fabrikası için net bir karar vermediği belirtildi.

Volkswagen yeni fabrikası için yeni bilgiler!

Türkiye’de fabrikasını açması beklenen Volkswagen’in 1 milyar 300 milyon avro yatırımında bir kısmını ise devlet desteği adı altında geri alacağı belirtildi. Şirket ise bu desteğin üzerine yatırım yapma isteğinin arttığı düşünülüyor.

Ayrıca ülkemizin dışında Bulgaristan‘da yer alıyor. Türkiye için yer alan bu fabrika teşviği sonrası Bulgaristan’ın ise Avrupa birliği üyesi olmasından dolayı VW‘nin buraya yönlenme işi daha etkili olacaktır.

Firma yetkilisi tarafından kısa süre önce bir açıklama yapılarak, Avrupa birliği üyesi olmasından ve bir hukuki güvencenin olmasından dolayı Bulgaristan’ın da çok mantıklı olduğu ifade edildi.

Ülkemizde ayrıca diğer Avrupa ülkelerine göre daha düşük fiyat tarifesi olduğundan şirketin bizi seçme olasılığı da yüksek bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Aslında Passat modeli ülkemiz devlet makamlarında çok fazla kullanılıyor. Önümüzde ki hafta ise net bir karar verilecek.

Son gelen açıklamalara göre ülkemiz ile görüşmelerin devam ettiği, ve Türkiye’nin de çok cazip olduğu belirtildi. Büyük ihtimal ülkemiz de bir sorun veya anlaşmazlık olmaz ise, fabrika açılacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz