Cihazların gelişimi ve teknolojinin duraksamadan yükselişi neticesinde kullanıcılar hızlı, kaliteli pratiklere sahip oluyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde başlanan 4.5G internet hizmeti ile yine birçok yenilik ve hiztme de ülkemize sunuldu. Başta Volte hizmeti olmak üzere Vo-Wifi, HD Ses seçenekleriyle artık hem kaliteli hem de HD sesli görüntülü konuşmalar yapılabiliyor. Ancak LG telefon sahipleri için bu durum şuan için geçerli değil. Çünkü bu marka cihazlarda şebedeken görüntülü konuşma imkanı yok.

Birçok telefon modeli yeniliği desteklese de operatörler bu tüm modeller için hizmetini aktif etmedi. Bu nedenle akıllı telefonunuz gerekli altyapıya sahip olsa bile operatörleriniz nedeniyle hizmetten yararlanamıyorsunuz. Peki volte hizmeti nasıl aktif edilir? Bu sorunun da elbette diğer pek çok problem gibi yanıtı var.

LG Telefonlarda Volte Hizmetini Aktifleştirmek

Operatörlerin destek verdiği telefonlarda rahatlıkla görüntülü konuşma yapılırken destek dışı kalanlarda ise yapılamıyor. Operatörlerin destek vermediği telefonlarda volte hizmetinin aktifleştirilmesi ise destek alan bir telefon bulmaktan geçiyor. Belirtilen adımları doğru bir şekilde uyguladıktan sonra görüntülü konuşma desteğini açarak hizmeti kullanabileceksiniz.

Öncelikle operatörünüzün destek sağladığı modeli edindikten sonra kendi SIM kartınızı bu telefona takın ve desteğin tanımlanabilmesi için SMS gönderiniz.

Volte Hizmeti Nasıl Açılır?

  • Turkcell operatörünü kullanan LG G4, G5 sahipleri HDSES yazıp 2222‘ye SMS göndermelidirler.
  • Türk Telekom operatöründeki LG G4, G5, G5 SE kullanıcıları VOLTE yazıp 5555‘e mesaj atmalıdırlar.
  • Vodafone ve LG G4, G5, G5 SE sahipleri de +90 850 542 00 00 numaradan müşteri hizmetleriyle iletişime geçmelidirler.

lg-g5

LG telefonlarda nasıl görüntülü konuşulur sorusunun cevabı olarak söz konusu modellerden birisine kartınızı taktıktan sonra hizmeti talebinde bulunup aktifleştirin ve sonrasında altyapısı bulunan telefonlara takıp 4.5G ayarlarınızı açın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz