Artık çağımızın en etkili iletişim ve işlev aracı internet. Büyük bir genelleme gibi dursa da muhtelif sektörlerdeki araçlara, aletlere, materyallere baktığımızda tüm dünyayı böylesine etkisi altına alabilecek ve saatlerce zaman harcanabilecek farklı aktivite bulmak neredeyse imkansız. Evrenselliğin adeta coğrayfaları köye dönüştürmesi timsalini bizlere yansıtırken kültürler arası etkileşimden tutun da pazarlamaya, reklama dek geniş pörtföyüde getirileri oluyor. Elbette herkes ihtiyaç duyduğu, ilgi gösterdiği noktalara göre internete yaklaşmakta. Bazılarımız çevrimiçi oyunlarda boy gösterip saatlerini arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçirmekle tercihini kullanırken kimimiz de işimizi yapıyoruz, çevremizdekilerle sanaldaki arkadaşlarımızla iletişim halindeyiz. Kısacası sayılarak bitirilemeyecek derinlikte detaylara sahip bir platformdan söz etmekteyiz. İnterneti çevrimiçi özelliği sağlamasının yanında yine tarayıcılar vasıtasıyla ulaştığımız web sayfaları, siteleri üzerinde kullanmaktayız. Ağ üzerinde yayın yapan irili ufaklı milyarlarca site bulunurken düzenli şekilde takip ettiklerimiz var. Sosyal medya siteler başta olmak üzere ilgimizi çeken detayları barındıran görsel veya metin odaklı sistemler bookmarks bölümümüzde kayıtlıdır. Ancak her seferinde girerken ne kadar kota harcadığınızı da biliyorsunuzdur. Bazen önbelleğe kayıtlı olduğunda çok tüketim yapmazken bir nokta bile değiştiğinde tekrardan yükleme yapılıyor. Eğer o sayfada yoğun biçimde görseller de varsa hem akıllı telefonunuz kasar, ancak belirli zaman diliminden sonrasına gelir hem de kotanızdan tüketim yaparsınız. Bahsettiğimiz ve buna benzer çokça sebepten dolayı beğenilen spesifik web sayfaları PDF olarak kaydedilmek isteniyor. Peki bu işlem nasıl yapılıyor?

Öğrencilerin veya iş ortamında bulunanların mutlaka bildikleri PDF dosyaları hızlı bilgi ve sunum ihtiyacımızı karşıladığından dolayı favorimiz. Zira normal formatlara nazaran düşük boyutlarda bulunması ve kolay kullanım, biçim değişikliklerine olanak sağlaması herkesi memnun ediyor. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarların yanı sıra işletim sistemiyle yönetilen tüm platformlar bu nimetten faydalanabiliyor. Akıllı telefonlar da bir süredir desteklerken öncelikle Adoce Acrobat Reader’ı indirmelisiniz. Ardından PDF oluşturmak veya oluşturulanları açmanız otomatik şekilde gerçekleşecek. Teknoloji alanında en çok kullanılan iOS ve Android mobil işletim sistemleri dahil olmak üzere neredeyse tüm akıllı cihazlarda üründen yararlanmak mümkün. Yazımızın da ana konusu olan web sayfaları PDF olarak nasıl kaydedilir sorusuna da telefonlar özelinde cevap vereceğiz. Eğer siz de iOS sistemiyle yönetilen iPhone telefonuna sahipseniz birkaç ufak işlem adımıyla isteğinizi gerçekleştireceksiniz.

iOS Telefonda Web Sayfaları PDF olarak Kaydetme

Eğer Apple yapımı iOS’tan söz ediyorsak ve istenen şey geliştiriciler tarafından tanınmışsa işlemler çok hızlı halledilebiliyor. İllegal yöntemlere başvurmadığınız sürece kafanız rahat olacak.

ios-web-sayfalari-pdf-olarak-kaydetme

Öncelikle PDF dönüştürme işlemi için Safari üzerinden web sayfasına giriş yapmanız gerekmekte. Ziyaretinizi gerçekleştirirken sağ üstteki Paylaş butonunu kullandığınızda karşınıze çeşitli seçenekler çıkacak. PDF Olarak İşaretle’ye tıkladığınızda dönüştürme hemen yapılacaktır. Beğendiğiniz, önemli web internet sayfalarını hemen arkadaşlarınızla, işyerinizle paylaşabilirsiniz. WhatsApp ve mail servisleri üzerinden de dosya taşıma işlemlerine izin verildiğinden paylaşımı yapabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz