Mesajlaşma ağ servislerinin en ünlüsü WhatsApp, geçtiğimiz yıllar içerisinde Web uygulamasını da çıkarmış ve sadece telefona bağlı kalarak mesajlaşma durumunu ortadan kaldırmıştı. Halihazırda mesajlaşma konusunda fazla zaman harcıyor ve yine aynı zamanda bilgisayar başında da kalıyorsanız bu sayede tarayıcınızda işlemlerinizi yaparken mesajlaşmalarınızı da devam ettirebileceksiniz. Whatsapp’ın gelmesiyle beraber SMS üzerinden mesajlaşma neredeyse tarih olurken yine pek çok işleviyle kullanıcıların tercihi oluyor. Telefon uygulamasında olduğu gibi Web Whatsapp üzerinden de bazı kullanıcılar müzik, video vb. materyaller yollamak istiyor. Peki tarayıcıdan açılan Whatsap’tan bunlar nasıl yollanır? İşte bu sorunun cevabını yazımızda sizler için verdik.

Mobil sürümlerinde oldukça basit bir şekilde birçok dosyayı karşıya gönderebiliyorsunuz. Ancak bilgisayardan hazırladığınız çeşitli dosyaları, sesleri Web Whatsapp üzerinden göndermek de isteyebilirsiniz. Halihazırda bunun için yeni tarayacı versiyonunu getiren geliştiriciler, kullanıcılarının rahatlıkla işlemi yerine getirebilmesini sağlıyor. Yapmanız gereken şey öncelike www.web.whatsapp.com adresine giderek girişinizi yapmak. Burada gösterilen QR kodunu telefonunuza okuttuktan sonra hesabınıza giriş yapacaksınız.

Web Whatsapp Müzik Gönderme

web-whatsapp-uzerinden-nasil-muzik-yollanir

Giriş yaptıktan sonra dosya göndereceğiniz arkadaşınızla bir mesajlaşma penceresi oluşturun. Sonrasındaysa yapacaklarınız oldukça basit. Sağ üst tarafta bulunan ataç bizim karşılıklı olarak dosya alışverişi yapmamızı sağlayan alan. Buraya tıkladıktan sonra Fotoğraflar & Video, Kamera, Dosya seçeneklerinden birisini seçebiliriz ve devamında Dosya Seç penceresi açılacak. Yine istediğiniz dosyayı belirledikten sonra Aç demeniz karşı tarafa göndermeniz suretiyle istediğiniz işlem tamamlanacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz