WhatsApp kısa bir süre sonra Android platformuna kimlik doğrulama hizmeti olarak parmak izi ile giriş özelliğini getirecek. İşte detaylar…

WhatsApp her geçen gün platformunu daha fazla geliştirmek adına yeni özellikleri getiriyor. Gelen bu özellikler kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırıyor ve son gelen güncellemeler ile ciddi özelliklerin geldiği görülüyor.

Daha önceden iPhone kullanıcılarına gelen Touch Id ve Face ID ile güvenlik özelliği şimdi ise Android’e gelecek gibi duruyor. WhatsApp’ın 2.19.83 numaralı betasında yeni bir özellik var. Bu özellik ile beraber kullanıcılar parmak izi ile kimlik doğrulaması yapabilecek. Beta kullanıcılarında yer alan bu özelliği ise WABetaInfo isimli web sitesi paylaştı.

Özellik testlerin ardından tüm kullanıcılara gelecek ve kullanıcıların bu özelliği aktif edip kullanması için ilk olarak Ayarlar‘a girmesi gerekiyor. Daha sonra ise Hesap ve Gizlilik Ayarlarından Kilidi açmak için parmak izi kullan seçeneğini seçmeleri şart.

WhatsApp Android’e parmak izi güvenliği geliyor!

Kullanıcılar sohbetlerinde artık parmak izi kilidi kullanarak daha güvenli bir hale gelecek. Sürekli parmak izi kullanmak istemeyenler ise, 1 dakika, 10 ve 30 dakikalık parmak izi kaldırma seçeneklerini kullanabilir. Bu süreler boyunca yeniden size parmak izi okutmanız istenmeyecek.

WhatsApp‘a gelmesi beklenen bu parmak izi özelliği ile kullanıcılar istedikleri konuşmaları şifreleyecek ve daha güvenli bir sohbet içeriğine sahip olacak. Şimdilik platformun beta sürümünü final sürümüne ne zaman dönüştüreceği ve yayınlayacağı hakkında net bir bilgi yok. Ancak 2 hafta ile 1 ay içerisinde bu özelliğin geleceği düşünülüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz