WhatsApp Android uygulaması kullanıcıların, sesli mesajlaşma özelliğini kullanılarak karşılıklı mesajlaşabilmelerini sağlıyor.

WhatsApp Android uygulaması bu özelliğe henüz kavuştu. Haliyle kullanıcıların aklında bunun kullanımıyla ilgili çokça soru var.

WhatsApp sesli mesajlaşma özelliği, kişi ve grup sohbeti yaptığınızda söylemek istediklerinizi anında karşı tarafa iletmenizi sağlar.  Bu yüzden WhatsApp uygulamasında sesli mesajların tümü otomatik olarak indirilmektedir.

 

Peki, WhatsApp Android uygulamasında sesli mesajı nasıl göndereceksiniz?

Öncelikle WhatsApp Android uygulamasında sağ tarafta bulunan mikrofon tuşuna dokunmalı ve buna uzun şekilde basmalısınız. Bu tuşu, mesaj yazarken kullandığınız gönder tuşuna benzetebilirsiniz. Bu tuşa basılı tutarak mesajınızı kaydettikten sonra göndermek istemiyorsanız iptal etmek için parmağınızı kaldırmadan mesajı sola kaydırmanız yeterli olacaktır.

whatsapp sesli mesajlasma

Eğer telefonunuzda sesli mesajınızın başının kaydedilmemesi gibi bir sorun yaşıyorsanız, mikrofon tuşuna basılı tutarken önce bir an bekleyip sonra konuşmaya başlamanız sorunu çözecektir.

 

Peki, WhatsApp Android uygulamasında gelen sesli mesajları nasıl dinleyeceksiniz?

Sesli mesajın geldiğini gördüğünüzde oynat tuşuna basarak mesajı hem kulak hoparlöründen hem de telefon hoparlöründen dinleyebilirsiniz. Dinlediğiniz sesli mesajların yanındaki mikrofon simgesinin rengi mavi, dinlemediklerinizin yanındaki mikrofon simgesinin rengi yeşildir.

whatsapp sesli mesajlasma mikrofon rengi

WhatsApp Android uygulamasının sesli mesaj özelliğiyle ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünde aktarabilir, sitemizde görmek istediğiniz diğer nasıl yapılır başlıklı konuları aktarabilirsiniz.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz