Bir ayda yaklaşık bir milyar kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan WhatsApp uygulaması, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olarak gösteriliyor. Bu tahtı bırakmak istemeyen popüler uygulama, sahip olduğu geniş mühendis kadrosu ve Facebook desteği ile birlikte kendisine yeni özellikler eklemeyi de ihmal etmiyor.

WhatsApp Android ve iPhone için hazırlanan yeni güncelleme sonrasında gelen yeni özellikler, söz konusu mesajlaşma uygulamasını sıkça kullananların oldukça işine yarayacak türden.

WhatsApp iPhone Güncellemesi ile Gelen Yeni Özellikler

iPhone WhatsApp uygulamasına gelen yeni özellikler arasında ufak tefek tasarım değişiklikleri yer alsa da detay olarak ifade edebileceğimiz noktalara gelen küçük dokunuşların işlevsel olduğunu söyleyebiliriz.

  • Facebook üzerinden alıştığımız bir paylaşım özelliğini bize hatırlatan bir yeniliğe göre internet sayfalarının uygulama üzerinden paylaşılması halinde artık önizleme görmek mümkün. Örneğin, paylaşılmak istenen internet sayfasının adresi metin kısmına yapıştırıldığında söz konusu sayfanın öne çıkan görselini hızlı bir şekilde görebiliyoruz. Bu da paylaşılacak ya da bizimle paylaşılan sayfa hakkında az da olsa hızlı bir şekilde bilgi sahibi olmamıza yardımcı oluyor.

WhatsApp iPhone

  • 3D Touch özelliği iPhone 6S ile gelen yenilikler arasında yer alsa da bu güncellemenin de önemli bir parçası.
  • WhatsApp iPhone uygulamasının ayarlar kısmı elden geçirilerek tasarım iyileştirmeleri yapıldı.
  • Uzun uzun sohbetler arasındaki önemli detayları daha sonra kolayca bulmak isteyenler için gelen yıldızlı mesajlar özelliği sayesinde ayarlar kısmından belirlediğiniz yıldızlı mesajları görebilmeniz artık mümkün.

WhatsApp iPhone indir

[appbox appstore 310633997]

WhatsApp Android Güncellemesi ile Gelen Yeni Özellikler

  • WhatsApp Android uygulamasına gelen son güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar sohbetlere özel bildirim sesi atayabilecekler. Bununla birlikte belli sohbetleri sessize alabilecek.
  • Sohbet okundu ya da okunmadı olarak işaretlenebilecek.

whatsapp android

  • Bilindiği üzere bazı ülkelerde ırk ayrımının öne çıkması nedeniyle kullanılan yüz ifadelerinde de çeşitli renk tonları kullanıma açılmıştı. Bu özellik uygulama üzerinde de kullanılabiliyor.
  • Kişi listenizde olmayan bir kişiden mesaj geldiğinde o kişiye hemen mesaj gönderebilir ve yine o kişiyi hızlı bir şekilde kişi listenize ekleyebilirsiniz.
  • Özellikle WhatsApp üzerinden sıkça sesli görüşme yapıyorsanız ve internet paketinizin bitmesi gibi bir durum söz konusu ise ayarlar üzerinden söz konusu aramaların veri kullanımına sınırlama getirebilirsiniz.

WhatsApp Android ve iPhone için gelen yeni özellikler uygulamanın ilgili mağazasından güncellenmesi sonrasında kullanılabilir.

WhatsApp Android indir

[appbox googleplay com.whatsapp]

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz