WhatsApp bellek yetersiz hatası alan çok sayıda kullanıcı bulunmakta. Özellikle WhatsApp uygulamasına gelen son güncellemenin ardından bellek konusunda çok sayıda şikayet alındığı bir gerçek.

WhatsApp uygulamasının kullanıcılar tarafından en çok sevilen yönlerinden biri anlık fotoğraf ve video paylaşım özelliği. Bu özelliğin kullanımı sırasında otaya çıkan belek yetersiz hatası, kullanıcıları uygulamadan soğutmaya yetiyor. Peki, bu sorun nasıl çözülür?

WhatsApp Bellek yetersiz hatasının çözümü var. Özellikle geliştiriciler bu sorunun çözümüne yönelik bir güncelleme çıkarana kadar bu çözüm işinize yarayabilir.

Whatsapp-Bellek-Yetersiz-Hatası

WhatsApp Bellek Yetersiz Hatasının Çözümü

Özellikle Android telefon kullanıcıları, yaşadığı bu sorun yüzünden birkaç fotoğrafı silmeyi ya da uygulamayı silip tekrar yüklemeyi deniyor. Fakat bunlar geçici bir çözüm oluyor ve bir-iki fotoğraf gönderiminden sonra aynı sorun yeniden yaşanıyor. Bunun sebebi ise güncellemenin ardından RAM tüketiminin artmış olması.

WhatsApp bellek yetersiz sorununu çözmek için Clean Master uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama, telefonunuzdaki tüm uygulamaların ön belleğini silerek sizi belek yetersiz hatasından kurtaracaktır. Uygulamaların ön belleklerini tek tek silmek yerine Clean Master uygulamasına girip “Gereksiz Dosyalar” butonuna tıklayarak silme işlemi yapmanız ve daha sonra “Hafıza Arttır” butonuna tıklayarak telefonun belleğini arttırmanız yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra fotoğraf ve video alıp gönderirken sorun yaşamazsınız.

clean master_bellek temizleme

 

Clean Master Android uygulamasını indirin:

[appbox googleplay com.cleanmaster.mguard]

WhatsApp bellek yetersiz hatası konusunda soru ve görüşlerinizi yorum kısmına yazabilir, WhatsApp ile ilgili diğer yazılarımıza [highlight]buradan [/highlight]ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil133 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz