Tüm dünyanın kullanmış olduğu popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp için geçtiğimiz dönemlerde WhatsApp Business geldi. Peki nedir Bu WhatsApp’ın kurumsal sürümü? İşte WhatsApp Kurumsal nedir? WhatsApp Kurumsal nasıl kullanılır? İşte detaylar…

Kurumsal WhatsApp nedir?

WhatsApp Kurumsal sizlerinde adından anlayacağınız gibi, daha çok şirket sahipleri ve çalışanlarına yönelik geliyor. Bu uygulama ile beraber şirket ve müşteriler arasında güzel bir iletişim kurulması ön görülmüş durumda. Böylelikle kişiler hem bireysel WhatsApp’larını hemde şirket WhatsApp’larını aynı anda idare edebilecek. Kısacası iki uygulama tek cihazda kurulu olacak.

Arayüz kısmı ise normal WhatsApp’a çok benziyor. Ancak kurumsal WhatsApp logosu yer alacak. Logo için telefon ahizesi olmayıp, “B” harfi logo içerisinde yer alıyor. İlk zamanlarda ücretiz olarak gelecek uygulama’da özellik bakımından;

  • Otomatik cevaplama
  • İstatistik
  • Şablon mesajlar

gibi daha birçok özellik yer alıyor.

Kurumsal WhatsApp Nasıl Kullanılır?

WhatsApp kurumsal kullanmak için, santral numarası ile hesap açmanız gerekiyor. WhatsApp kurumsal uygulamasını uygulama mağazanızdan indirin ve panelinizden kendinize ait bir santral numarası oluşturun.

Oluşturma sırasında şu adımlara dikkat edin;

  • Hedef seçeneğini mutlaka dahili olarak seçin.
  • WhatsApp’tan gönderilecek olan çağrıyı cevaplanması için seçtiğiniz dahiliyi hedef olarak seçeneğinden ayarlayın.
  • Santral numaranızı güncelleyin ve kendi telefonunuzdan arayıp kontrol edin çalışıp çalışmadığını.

Santral numarasını aldıktan sonra, normal WhatsApp kurulumu gibi ilerleyin ve numara ekranına santral numaranızı yazın. Daha sonra beni ara kısmının gelmesi için süreyi bekleyin. Hepsi bu kadar.. Sonra profilinizi ayarlayın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz