Popülerliği gittikçe artan ve gün geçtikçe yeni özellikleriyle kullanıcı sayısını daha da arttıran WhatsApp uygulaması kullanıcıların gözdesi olmaya devam ediyor. Sadece mesajlaşma özelliği değil aynı zamanda sesli arama ve görüntülü arama özelliği de sık olarak tercih edilmektedir.

Eğer siz de bu sorunu yaşıyorsanız bu yazımızda sizlere yardımcı olacağız. WhatsApp doğrulama kodunun gelmemesi büyük bir sıkıntı oluşturabilir. Kod gelmezse WhatsApp özelliğini aktif olarak kullanamazsınız. Bu yüzden aşağıda olan adımları takip ederek kodun gelmesini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Doğrulama Kodu Çözümü

 

  • Doğrulama kodu büyük ihtimalle telefon numaranızın yanlış girilmesinden kaynaklı olarak gelmeyebilir. WhatsApp uygulaması yurtdışı bir uygulama olduğu için doğrulama kodu +90 535 *** ** ** şeklinde alan kodu ile beraber girilmektedir.
  • Telefon numaranızı doğru yazdıysanız ve sorun hala devam ediyorsa başka bir ihtimal internet bağlantınızla alakalı olabilir. Telefon numaranızın yurtdışı sms alanına açık olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Cihazınızda jailbreak olmadığından emin olun. Sürekli olarak doğrulama kodu istemeniz bir süre sonra sizi engelleyebilir. 5 dakika aralıklarla doğrulama kodunu isteyin.
  • Eğer sorunlar hala devam ediyorsa cihazınızı kapatıp yeniden başlatarak, doğrulama kodunu tekrar isteyin. Uygulamanın son sürümde olup olmadığını da kontrol ediniz. Bu adımların hepsini deneyerek doğrulama kodu sorununu çözebilirsiniz.
Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz