Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, birçok farklı özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Sürekli yeni özelliklerle tanıştıran WhatsApp, görüntülü arama, sesli arama işleminden sonra durum atma özelliğini de kullanıcılara sundu. Uzun süredir kullandığımız durum özelliğinde bir de gizleme işlemi yer almaktadır. Telefon rehberinizde olmayan ya da WhatsApp listenizde yer almayan kişilerin attığınız durumları izlemesini istemiyorsanız, durumu nasıl gizleyeceğinizden bahsedelim.

WhatsApp son dönemlerde kullanıcılara GIF ya da resim biçimde hikaye atmalarını sağlayan bir güncelleme sundu. Attığınız hikaye sayesinde 24 saat boyunca, WhatsApp kişileriniz görebilir. Fakat WhatsApp bizlere bu kişileri seçmemiz için bir özellik sunuyor. İsteğe göre tek bir kişi, birkaç kişi ya da herkesi seçebiliyoruz. Sadece seçtiğiniz kişiler görebilir. Paylaşmış olduğunuz hikaye de 24 saat sonra silinir.

Eğer WhatsApp uygulamasında yer alan durumunuzu gizlemek istiyorsanız uygulamaya giriş yapın. Daha sonra durum alanına giriş yapın. Uygulamanın üst kısmında yer alan üç nokta simgesine tıklayın. Durum gizliliği ayarlarına geçin. Durum gizliliği ayarları üzerinden kişilerim, şunlar hariç kişilerimle paylaş ya da sadece şu kişilerle paylaş seçeneğine tıklayarak değişiklik yapabilirsiniz.

Eğer kişilerim seçeneğine basarsanız rehberinizde olan herkes bunu görür. Şunlar hariç kişilerimle paylaş seçeneğin de ise rehberiniz dışında seçtiğiniz kişiler görür. Sadece şu kişilerle paylaş seçeneği sayesinde de rehberinizde görmesini istediğiniz kişileri ayarlamış olursunuz. Merak ettiklerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz