WhatsApp durum indirme, WhatsApp durum video indirme işlemi nasıl yapılır? Bugün sizlere WhatsApp’tan durum videosu indirme işlemi hakkında bilgi vereceğiz. İşte tüm detaylar…

Tüm dünyada aktif olarak kullanılan WhatsApp platformunda video ve fotoğraflarınızı uzun bir zamandır durum olarak atabiliyoruz. Platform ise her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. 24 saat bir süre içerisinde rehberinizde ki kişilere görülen durum içerikleri, bu saatin sonunda ise otomatik olarak siliniyor.

WhatsApp Durum İndirme İşlemi

WhatsApp durumlarına baktığımızda ne güzel bir video veya fotoğraf indirsem diye kendimize söylemişizdir. Bugün ise sizlere bu durumları indirmeniz için bazı bilgileri vereceğiz.

Normalde durumlar fotoğraf ise, ekran görüntüsü alabiliriz ve daha sonra istenmeyen alanları kırpabiliriz. Ancak durum video olunca işler değişiyor.

1.YÖNTEM (Whatsapp Durum indirme)

İlk yöntemimiz  Story Saver For Whatsapp isminde bir uygulama ile gelmekte. Bu uygulamayı Google Play Store‘dan indirebilirsiniz. Uygulama kurulduktan sonra Recent Stories kısmından karşımıza durumlar çıkacak ve istenilen durumu indirin.

2.YÖNTEM (Whatsapp Durum indirme)

Bir diğer yöntem ise ekran kaydı almak oluyor. Ekran fotoğrafı değil, ekran videosu diyelim. Android kullanıcıları veya iOS kullanıcıları Rec HD Screen Recorder uygulamasını mağazadan indirebilir veya iOS kullanıcıları kendi kayıt uygulamaları ile telefon ekranını kayıt edebilir. Böylelikle bir nevi kamera ile sanki siz o durumun videosu kayıt eder gibi olacaksınız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz