WhatsApp Durum Reklamları

Bir süredir Facebook‘un WhatsApp‘ın Durum sayfasına reklam eklemeyi planladığını biliyorduk, ancak bunun ne zaman olacağını bilmiyorduk. Şimdi, şirket Hollanda’daki bir konferansta daha fazla ayrıntı açıkladı.

Bir katılımcıya ve Facebook Pazarlama Zirvesi‘ndeki bir sunum slaydına göre, şirket WhatsApp durum reklamları başlangıcı için 2020 tarihini açıkladı.

2020 lansmanının haberi, WhatsApp’ın durum reklamlarının platforma geldiğini ilk kez onaylamasından birkaç ay sonra geldi. IM uygulaması , Hikayeler / Durum işlevi sayesinde reklamlar sunmak için Instagram‘a katılacak.

Gerçeği söylemek gerekirse, bu WhatsApp’ta reklam uygulamak için en rahatsız edici yollardan biri gibi görünüyor. Bu reklamlar, kişileriniz tarafından yayınlanan durum güncellemelerini görüntülerken görünecektir, bu nedenle durum güncellemelerini görüntülemediğiniz takdirde bunları göremezsiniz. Bu menüye, sohbet menünüzde meşru kişiler olarak ilan edilen reklamlar veya tanıtılan işletmeler yerine tercih edersiniz.

Durum reklamlarının, WhatsApp kurucusu Bryan Acton‘un önerdiği gibi, mesajlar için küçük bir ücret ödemekten daha küçük bir çığır açmaya neden olma olasılığı yüksektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz