Bu yazımızda WhatsApp durum videolarını nasıl indireceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Hikaye atma işlemi ilk olarak SnapChat uygulamasında yer aldı ve hikaye paylaşımında bulunduğunuz zaman hikayeniz 24 saat içerisinde yok olur. Bu özelliğin tutulmasının ardından Instagram uygulaması da hikaye özelliğini getirdi. Instagram uygulamasının ardından da WhatsApp ve Facebook hikaye özelliğini uygulamalarına taşıdı.

Durum ya da diğer adıyla hikaye paylaşımında bulunduğunuz andan itibaren, 24 saat içerisinde attığınız video silinir. SnapChat uygulamasında yer alan paylaşımların ekran görüntüsünü aldığınız zaman karşı tarafa bildirim gider. Ancak Facebook, WhatsApp ve Instagram uygulamalarında şu an için böyle bir özellik yoktur.

SnapChat dışında yapılan paylaşımların ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bu yazımızda yer alan konuda ise WhatsApp durum videolarını nasıl indireceğinizi anlatacağız. Eğer karşı tarafın yapmış olduğu paylaşımı galerinize indirmek istiyorsanız, gizli WhatsApp klasörü bulunmaktadır.

Gizli WhatsApp klasörü, telefonunuza otomatik olarak kaydedilir ve statuses adlı gizli klasöre indirilir. Sebebi ise telif hakkı sorunlarından kaçınmak için WhatsApp tarafından bu görüntüler galerinize kaydedilir.

İkinci yol ise indireceğiniz uygulamalar olacaktır. Bazı uygulamalar sayesinde videoların ekran görüntüsünü alarak galerinize kaydedebilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde video kayıt işlemini gerçekleştirebilir ve kolayca kaydedebilirsiniz.

En popüler uygulama ise Status Saver pro uygulamasıdır. Bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirerek otomatik olarak WhatsApp ile bağlantısını kurabilirsiniz. Daha sonra indirmek istediğiniz hikayeye tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz ve videoları kayıt etme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz