Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, popüler sosyal medya uygulaması olan Facebook’un CEO’su olan Mark Zuckerberg, Facebook, Instagram ve WhatsApp hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Yapılan açıklamada bu üç uygulamanın birleşeceğini ve birbirleri içerisinde uyumlu olacağını söylemişti. Bu durum sayesinde bir Facebook kullanıcısı kolay bir şekilde WhatsApp kullanıcısı arkadaşı ile iletişime geçecek.

Geçen sene yapılan bu açıklama ardından yeni detaylar ortaya çıktı. WhatsApp ve Facebook Messenger için çapraz sohbet desteği geliyor. Mark Zuckerberg tarafından açıklanan bilgi dışında, entegrasyon ile alakalı detay yer almamaktadır. Allessandro Paluzzi adında Twitter kullanıcısı, WhatsApp’ın bu çalışamalar içerisinde olduğunu açıkladı. Facebook Messenger’ın WhatsApp entegrasyonu ile alakalı görüntüleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Gelecek olan sistem sayesinde Facebook Messenger kullanıcısı, kolay bir şekilde WhatsApp kullanıcısı ile iletişim kurabilecek. Yukarıda yer alan görsellere göre Facebook’un, WhatsApp kullanıcısını engelleyip engellemediğini ve sohbetin detaylarını öğrenebilecek gibi görünüyor. Bu durum ise akıllara Facebook’un WhatsApp mesajlarını topladığı anlamını taşımaktadır. Ancak ekran görüntüsü ilerleyen zamanda kullanılacak olan bir veritabanıdır.

WhatsApp mesajları uçtan uca şifrelendiği için Facebook, WhatsApp üzerinden kullanılan mesajları şifrelemek ve ayrıca şifresini çözmek için Sinyal protokolünü iç kısma aktaracaktır. Uygulama şu an için geliştirme aşamasında olduğu için bilgiler bunlardan ibaret. İlerleyen zamanlarda gelen detayları sizlerle paylaşacağız. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz