Yeniden karşımıza çıkan WhatsApp Gold haberi telefonları bir kez daha etkiledi. Peki nedir bu WhatsApp Gold? İşte detaylar…

Ünlülerin kullandığı söylenen ve kendisini daha üst sürüm ve özellikler olarak gösteren WhstaApp Gold, corona virüsü ile alakalı endişelerden de güç alarak yenilenen sürümüyle karşımıza çıktı. Sahtekarlık ile yeni işlevler kazandığını söyleyerek kendisini indirmeye teşfik eden zararlı bir yazılımdır.

WhastApp’ın yakında zamanda yapmış olduğu bir açıklama ile bazı talepleri karşılamakta zorluk çektiği dile getirilmişti. Firma sesi ve videolu arama hizmeterin de ciddi bir trafik artışı olduğunu söylemişti. Saldırganlar ise bu bakımdan bazı endişeleri de göz önüne sererek WhatsApp‘ta olmayan özelliklerin Gold sürümde olduğunu ve sizleri kandırarak indirmeye teşvik ettiğini belirtelim.

Son zamanlarda WhatsApp’ta dolaşan “Martinelli” adlı bir videodan konu edinerek videoyu izlemeniz ve telefonun hasar göreceği belirtildi. Ek olarak bu şekilde bir videonun gerçek olmadığını ve zararlı yazılımların yüklenmesi ile sonuçlanabileceğini ifade edelim.

Sizlerde böylesine sahtekarlıklarla Gold sürümü test etmek isterseniz direk silin. WhastApp’ın orijinal uygulaması dışında uygulama indirmeyin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz