WhatsApp, günümüzde mesajlaşma konusunda en çok kullanılan popüler uygulama olarak biliniyor. Sadece mesajlaşma olarak değil çoğu özelliği bir arada sunan uygulama görüntülü özelliğiyle de kendini ön plana çıkarıyor.

Bu uygulama birçok kullanıcı tarafından beğenilirken bazı kişiler tarafından da kullanılmak istemiyor. Biz de bu özelliği kullanmak istemeyen kişiler için WhatsApp görüntülü arama işleminin nasıl kapatılacağını anlatacağız.

Görüntülü Arama Nasıl Kapatılır?

Görüntülü arama konusunda sık olarak rahatsız ediliyorsanız ve bu durum sizin için sıkıcı bir hal aldıysa bu özelliği kapatmanız yeterli olacaktır. Gelen güncellemeler pek çok değişikliğin devre dışı kalmasına sebebiyet verdi. Ancak WhatsApp uygulamasının kamera erişim iznini iptal ederseniz görüntülü arama işlemini kapatmış olursunuz.

Size bu işlemi yapmak için hem Android hem de iOS işletim sisteminde nasıl olacağını anlatacağız.

Android WhatsApp Görüntülü Aramayı Kapatma

Eğer cihazınız Android işletim sistemine sahipse ve WhatsApp görüntülü arama işlemini kapatmak istiyorsanız ilk olarak ayarlar bölümüne tıklayın. Sonra uygulamalar kısmını seçin ve WhatsApp ve uygulama bölümüne tıkladığınız zaman karşınıza uygulamada izin verdiğiniz kısımlar çıkacaktır. Bu kısımda kamera seçeneği açık durumda olacaktır kamera seçeneğini kapatmanız durumunda görüntülü arama işlemleri artık aktif olmayacaktır. Tekrar açmak istediğiniz zaman da kamerayı aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

iOS WhatsApp Görüntülü Aramayı Kapatma

iPhone telefonunuzda bu işlemi yapmak istiyorsanız ayarlar bölümünden Android işletim sisteminde uyguladığınız gibi kamera seçeneğini kapatmanız yeterli olacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz