WhatsApp uygulaması 2009 yılında piyasa sürülen, en yaygın mesajlaşma uygulamasıdır. 11 yıl içerisinde sürekli yenilikler yaparak neredeyse her akıllı telefonda kullanılan bir uygulama haline geldi. WhatsApp fazla sayıda ki kullanıcı kitlesini memnun etmek için sürekli olarak yeni özellikler getirmektedir. Bu özelliklerden birisi de WhatsApp gruplarıdır. Artık çoğu kullanıcı ailesiyle yada arkadaşlarıyla WhatsApp grupları kurmaktadır.

Bu gruplarda sürekli olarak mesajlaşma rahatlığının yanına birde görüntülü ve sesli konuşmalarda eklenmiştir. Görüntülü grup konuşmaları WhatsApp’a ilk olarak 2018 yılında girmiştir. Toplu halde görüntülü konuşma yapabilmek için ilk önce gruptan bir kişiyi arayıp ardından diğer kullanıcıları da sırasıyla arayarak konuşmaya eklemeniz gerekiyordu. Fakat WhatsApp yaptığı açıklamayla bu işlemin artık daha rahat yapılabileceği haberini verdi. Bu yeni gelen özellik sayesinde artık konuşmak istediğiniz kişileri tek tek aramanıza gerek kalmadı. Görüntülü konuşmak istediğiniz kişileri seçerek onlarla artık direkt olarak konuşmaya başlayabileceksiniz.Fakat bu grup konuşmasında ki maksimum sayı dört olarak belirlendi.

Bu bilgilere ek olarak da WhatsApp yine bir duyuruyla mesaj iletme özelliğine yeni bir sınırlama geldiği haberini de vermiş oldu. Bu gelen yeni sınırlama sayesinde artık mesajlar toplu bir şekilde iletilmeyecek en fazla beş kişiye aynı anda iletilebilecektir. WhatsApp tarafından gelecek olan bu özellik hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir? Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz