Tüm dünyada en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıları için geçtiğimiz her gün bir yeni özellik daha sunuyor. Yinede birçok kullanıcı şirkete geri bildirim göndermiş ve eksiklikleri belirterek talep ediyor.

WhatsApp, kullanıcılarından gelen geri bildirimleri dikkate almış gibi duruyor. Bunu düşündüren ise WhatsApp kullanıcılarının çok fazla istediği grup davetiye sistemi üzerine karşılık bir çalışma durumunun var olması oluyor.

Gruplarda bir eksiklik var

WhatsApp’taki grup sohbetlerini hemen hemen hepimiz kullanmaktayız. Bu özellikle beraber birçok kullanıcı aynı anda sohbete dahil olup konuşabiliyor. Yinede bazı kullanıcılar, grupta tanımadıkları kişileri çok rahat bir şekilde gruba ekleyebiliyor. Bu ise başta güzel gibi görünmüş olsa bile rahatsızlık verebilecek bir durum haline getirildi.

Gruplar için davetiye özelliği geliyor

WhatsApp yetkilileri, bu durum karşısında bir eksiklik olduğunu düşünerek, rastgele kişi eklemenin önüne geçmek adına, grup davetiye sistemi üzerinde bazı çalışmalar yapıyor. Bu özellikler ile beraber kişiler, kimler tarafından WhatsApp gruplarına eklenebildiklerini yönetebilecek. Şimdilik grup davetiye sistemi test aşamasında olup, kimse tarafından kullanılmamakta. Yinede şirket bu özelliği herkes için getirdiğinde Ayarlar>Hesap>Gizlilik>Gruplar penceresi üzerinden ulaşım sağlanacak.

Davetiye özelliği nasıl olacak?

Sizlere belirttiğimiz gibi ayarları kullanarak kimin sizi gruplara dahil edebileceğine karar verebileceksiniz. Seçenekler ise Herkes – Kişilerim – Hiç kimse olarak görülecek.

Test aşaması devam ediyor.

Bu özellik kullanıcılar tarafından henüz kullanılmamakta. Ancak özelliğin gelmesine az bir süre kaldığını ve grup davetiyelerini kabul etme süreniz ise 72 saat olarak belirlenmiş durumda.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz