Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp her geçen gün kendini daha da ileri seviyeye taşıyor. Nisan ayında WhatsApp grupları için gizlilik ayarları konusunda değişiklik yapılmıştı. Bu durum sayesinde kimin gruplara ekleyebileceği konusunda kontrol daha da çok arttırıldı. Gruplar için gelen gizlilik ayarları üç seçenek ile karşımıza çıkıyordu. Bunlar; Herkes, Kişilerim ya da Hiç kimse. Kullanıcılara gelen bildirimin ardından hiç kimse seçeneği ‘dışında kişilerim’ ile değiştirildi.

Bu durum sayesinde rehberinizde belirli kişilerin sizi gruplara eklemesinin önüne geçmek mümkün hale getirildi. Eğer gruba katılmanız için davetiye gönderildiği zaman kabul etmemeniz durumunda 3 gün sonra davet geçerliliğini kaybediyor. Bu değişiklikleri kısıtlı bir alanda kullanıcılara sunan WhatsApp uygulaması bu özelliğe herkesin erişebileceğini duyurdu. Android kullanıcıları tarafından bu uygulamanın güncel sürümünü yükleyerek kullanıma başlayabilir.

Bu durumu kontrol etmek için de Google Play Store üzerinden kontrolü gerçekleştirebilirsiniz. En güncel sürümü cihazınıza yüklü ise gizlilik ayarına erişmek için Ayarlar- Hesap- Gizlilik- Gruplar adımlarını takip ederek ayarlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz