20Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı iş olarak da kullanabiliyoruz. Bazen iş hayatı grup mesajlarına da dönüşebiliyor. Sadece iş için değiş arkadaşlarımızın, ailemizin olduğu gruplarda da bazen yer alabiliyoruz. Ard arda gelen mesajlar, bildirim sesleri bazen sıkıcı bir hal alabilir.

Gruptan çıkarsanız ayıp olur diye bir düşünceniz varsa, grupları sessize alabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için bulunduğunuz grubun sohbetini açın daha sonra profiline tıklayın. Alt kısımda bildirimleri sessize al butonunu aktif hale getirin. Karşınıza ne kadar süre sessize almak istediğinize dair seçenek çıkacaktır. Seçtikten sonra bildirimleri sessize almış olursunuz. Ancak bu işlem yerine gruptan çıkmak istiyorsanız aşağıda olan adımları takip edebilirsiniz.

WhatsApp grubuna eklendiniz ve bu durumdan rahatsız oldunuz. Gruptan çıkmak istiyorsanız grup mesajını açın. Daha sonra grubun profiline tıklayın, en alt alanda gruptan çık seçeneği bulunacaktır. Bu alana tıkladığınız zaman çık, iptal, ayrılmak yerine sessize al butonları yer alacaktır. Çıkmak istiyorsanız çık düğmesine bastıktan sonra gruptan ayrılmış olursunuz.

Başka bir yöntem ise WhatsApp uygulamasını açın grubun olduğu sohbetin üzerine basılı tutun sağ üst alanda yer alan alt ata üç noktaya basın ve en üstte yer alan gruptan çık seçeneğine tıklayın. Bu adımlar sayesinden gruptan çıkmış olursunuz. Gruptan çıkma işlemini yukarıda yer alan iki basit yol üzerinden tercih ederek, gruptan çıkma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz