WhatsApp hesabınızın saldırıya uğradığını ve bunu önlemek için ipuçlarını takip edin.

WhatsApp kendisini tamamen şifreli olarak çağırır, ancak bilgisayar korsanlığı yapmaz. WhatsApp’iniz saldırıya uğrayabilir ve işte bunu nasıl durdurabileceğiniz hakkında bazı bilgilere göz atalım.

WhatsApp kendisini tamamen şifreli olarak çağırır, ancak bu bilgisayarla bilgisayar korsanlığı yapmaz. En yaygın kullanılan sohbet uygulaması olan WhatsApp, kişisel olanlar da dahil olmak üzere, başkalarıyla paylaşmakta rahat edemeyeceğiniz her türlü iletiye sahiptir.

Peki WhatsApp hesabınız saldırıya uğradığında ne olur? WhatsApp sadece bir dereceye kadar hacklenebilse de, hack’in size ne kadar kötü olabileceğini söylemek zorunda değiliz. Bir kez saldırıya uğradığında, bilgisayar korsanı çevrimiçi olduğunuzda ve WhatsApp, uyku düzeniniz, çevrimiçi etkinlikleriniz ve daha pek çok şeyde size göz kulak olabilir.

Bilgisayar korsanları, WhatsApp verilerinize, WhatsApp web üzerinden veya numaranızı başka bir cihaza kaydetmek gibi çeşitli yollarla erişebilirler. WhatsApp aynı anda iki telefonda çalışamaz ancak numaranızı başka bir cihaza kaydederseniz bilgisayar korsanları, kişisel olanlar da dahil tüm sohbetlerinizi kolayca alabilir.

Bilgisayar korsanları, WhatsApp QR kodunuzu hızlı bir şekilde tarayabilir ve WhatsApp konuşmanıza dünyanın her yerinden erişebilir. Ancak, bu, bilgisayar korsanlarının QR koduna erişmek için telefonunuzun fiziksel olarak erişimini gerektirir.

WhatsApp web’inizin bilinmeyen bir cihazda etkin olup olmadığını bilmek için, WhatsApp pencerenizin sağ üst köşesinde verilen üç noktaya gidin. WhatsApp Web’e gidin ve tüm açık oturumların listesini kontrol edin. Bu, WhatsApp’inize bağlı tüm cihazları görmenizi sağlar.

Bu telefon doğrulanamadı” mesajını görüyorsanız, bu WhatsApp’ınıza bilinmeyen bir cihaz tarafından da erişildiğini gösterir.

Ayrıca, web üzerinde Hacks’ların WhatsApp görüşmelerinize göz atmak için kullanabilecekleri üçüncü taraf yazılımlar da bulunmaktadır.

WhatsApp’ınızın saldırıya uğramaması için ipuçları:

– WhatsApp Web’in altındaki listede gördüğünüz tüm bilgisayarlardan çıkış yapın. Bu, bilgisayar korsanlarının sohbetlerinizi daha fazla okumasını önler. Ancak, bu WhatsApp web’i her kullanışınızda yapılmalıdır.

– Telefonunuzu dışarıdayken gözetimsiz bırakmayın.

– Bilinmeyen kişilerin uygulamalarınıza erişmesini önlemek için tüm uygulamalarınızı kilitleyin.

– Telefonunuzu bilinmeyen WiFi bağlantılarına bağlamayın; bilgisayar korsanları tüm WhatsApp sohbetlerine erişmek için benzersiz MAC adresini de kullanabilir.

– WhatsApp’iniz zaten saldırıya uğradıysa, support@whatsapp.com adresine e-posta göndererek hesabınızı devre dışı bırakın. 30 gün boyunca erişilmezse hesabınız otomatik olarak silinecektir.

– WhatsApp Hesabı ayarları altındaki 2 adımlı doğrulamayı etkinleştirin. Bu, uygulamaya fazladan bir güvenlik katmanı katacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz